Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem - már a...

Külföldi egyetem - már a gimnáziumtól is függ?

Figyelt kérdés
Az unokahúgomnak segítenék. Bár ez még nagyon messze van, de külföldön szeretne egyetemre járni. Egyenlőre még általános iskolába jár, de ha ő valamit a fejébe vesz, 10 év alatt sem lehet kiverni belőle. Pécsiek vagyunk, és a budapesti Karinthy Frigyes gimnáziummal szemezget. Itt le lehet tenni a nemzetközi érettségit (international Baccalaueate), ami gondolom segítene neki kijutni. Nagyon jó képességű, matek, angol országos versenyeken ér el 1.-2. helyezéseket, természetesen kitűnő. (persze ez általánosban nem nagy dolog még..) persze ha a Karinthyba menne, akkor állandó vonatozgatás, kolesz, egy ismerős sem, stb. Ráadásul nem két forint lenne. Megéri ez? Ha egy sima kéttannyelvűbe vagy emelt szintű nyelves gimibe megy, akkor már semmi remény?
2011. febr. 8. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Remény mindig van, tény, hogy a nemzetközi érettségi jó dolog, csak ha utána pl. mégis magyar egyetemre menne, nehézségei lehetnek. És nagyon sokan tanulnak külföldön "sima" érettségivel is, a lényeg, hogy jók legyen az eredményei.


Azt a pénzt, amit vonatba, bérletre, kolira költenétek, fordítsátok inkább nyelvtanulásra, illetve minél jobb érettségik letételére.


A külföldi továbbtanulás sem két forint - jó dolog, ha komolyan támogatjátok a terveit, de akkor a szülőknek ezt anyagilag át kell gondolniuk, hogy ne akkor derüljön ki, hogy nincs pénz tandíjra, mikor már teljesen beleélte magát az unokahúgod.

2011. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pécsett is vannak szuper gimik (Leöwey német szak - DSD-t ad, azzal Németországban tanulhat, de mást is választhat, aztán ott a Kodály, ott is választható többféle kéttannyelvű évfolyam)

Akár tanulmányutakra, cserediák programokra is kijuthat! Ha a pécsi egyetemen folytatja, ösztöndíjprogrammal tanulhat még szinte bárhol egy szemesztert... A nyelvvel nem lesz gondja ha így folytatja... Akármilyen kéttannyelvűbe megy, felsőfokkal fejezi be, ami egy nagy löket. Fiatal még, nem biztos, hogy ez a végleges döntése, persze dicsérendő, hogy ilyen komoly szándékai vannak, de szerintem a legköltségesebb verziót választotta.. :S

2011. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyelj, szerintem ez nem annyira gimnázium függő. Ha valaki jól tanul és megvan a képessége, akaratereje bárhonnan képes külföldre kijutni. Szerintem(!) felesleges már ennyire fiatalon így megkínozni(koli, utazgatás).


A Karinthy jó suli, sok ismerősöm jár oda de nem hiszem, hogy kevésbé jó iskolákból annyival kevesebb esélye lenne.


L/19

2011. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!