Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen iskolába kell mennem,...

Milyen iskolába kell mennem, ha Angliában maradnék, és mikor lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,tesóm Birminghamben lakik.Gimnáziumba járok Magyarosrszágon,és még két évem van,most leszek 11-es.Most nyáron tesómnál vagyok. Arra lennék kiváncsi,hogy ha úgy döntenék,h. itt maradok,akkor milyen iskolába kell mennem? Collegba? És ott szerzem meg az érettségit? Mikor kell jelentkezni itt az iskolákba? Könnyebbek,vagy nehezebbek az itteni iskolák,valamint megszerezni az érettségit? Kérlek titeket,hogyha tudtok a témához szólni,akkor mindent irjatok le,mert komoly dilemmába vagyok. Köszi előre is: )
2011. júl. 7. 00:25
 1/3 Niburta válasza:
Angliában sokkal könnyebbek a sulik. A te otthon megszerzett tudásoddal simán boldogulsz, ha jól beszélsz angolul. Nézd meg ezt a weboldalt, én is innen találtam meg sok kérdésemre a választ: [link] , illetve kérdezd meg a nagykövetséget.
2011. júl. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben tudok segíteni,mert a fiam is kint tanul.

Az első hogy a beiratkozásnál kellenek a gyámjaid vagyis a szüleid.Nélkülük nem tudsz beiratkozni.(mert ugye kella szülői beleegyezés,hogy kint vagy)

Ha ez megvan akkor a szüleiddel együtt elmész a Birmingham-i college-be ahol csinálnod kell egy angol tesztet.Itt felmérik az angol tudásodat,hogy később megfelelő osztályba kerülj.

Ha most kint vagy,érdemes elmenni a college-ba,és megkérdezni,hogy mikor van a felvételi időpont.Minden iskolában máskor van.A fiamnak például a héten kellett beiratkozni(bár ő már leérettségizett itt kint,és szakmát tanul jelenleg) De ha jól emlékszem akkor Júliusban írta a tesztet és szeptembertől kezdett iskolába járni.

Tudni kell,hogy Angliában 16 év a tankötelesség.

Egy bizonyos évig ingyenes az oktatás,de ha tovább tanulsz (szakmát) akkor elképzelhető hogy fizetni kell.Nem olcsó mert egyes szakmáknál évi 1200 fontot is elkérnek.

De az érettségi megszerzése ingyen van.

Maga az oktatás nem nehéz.Sőt nevetségesen könnyű a magyar oktatáshoz képest.

Itt kint teljesen más órák vannak,másképp jár a diák suliba.A fiam napjait veszem,akkor volt,hogy egyik nap reggel 8-tól este 6 -ig bent volt, volt hogy reggel bent volt 3 órát majd délután vissza kellett mennie még 3 órát.Kedden például ne volt oktatás.Tantárgyakat is úgy kellett felvennie mint otthon az egyetemen szokás.A kötelező tantárgy (ami érettségi tantárgy is az a matek,angol,számtech.A többi nem kötelező,de felveheted a tantárgyakat és ha akarsz érettségizhetsz belőle..

Az oktatás gyenge.Voltaképpen csak a lényeget tanulják(még a matekot sem bonyolítják túl) inkább a nyelvre mennek,Viszont nyelvből már sokkal nehezebb leérettségizni..

Minden évben kétszer vizsgázol..Nem bizonyítványt kapsz ,hanem "okleveleket" amiben le van írva,hogy éppen melyik kurzust végezted el.(ezeket el kell tenni)

Újra leírom,hogy a kezdéshez kellenek a szülők személyesen,mert alá kell írni papírokat..(a testvéred nem lesz elég,mert nem ő a gyámod)

HA van még kérdésed szívesen segítek...

Üdv

2011. júl. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat ! ha még valaki valamivel ki tudja egésziteni,akkor annak is köszönöm előre is :)
2011. júl. 8. 00:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!