Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a vélményetek a 2011-es...

Mi a vélményetek a 2011-es romániai nagy érttségi botrányról?

Figyelt kérdés
A tanügyminiszter parancsára bekamerázták az osztályokat, nem lehetett segíteni a diákoknak, ezért az érettségizők több mint fele megbukott. Ezzel a állam 1 millárd román lejt spórolt meg.(nem lesz annyi állami ösztöndíjas az egyetemeken meg ilyenek)
2011. júl. 6. 20:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68% akinek nincs félnivalója, és becsülettel felkészül, annak nincs miért izgulnia
2011. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A nemzetközi versenyeredmény mindenképpen elismerésre méltó, de nem feltétlenül ugyanaz a követelmény oda is. Attól még, hogy a versenyen jó, nem biztos, hogy közle hibátlant írt.


A bekamerázás Magyarországon is jó lenne, sokan puskáznak nálunk is.

2011. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ezt kéne Magyarországon is.
2011. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
ha tényleg ezt szeretnétek,kívánom nektek hogy sikrüljön, de kva nagy szívás lesz, hidd el :)
2011. júl. 6. 22:29
 15/23 Bretso ***** válasza:
Tökösnek tartom a tanügyminisztert, hogy ilyet meg mert lépni. A nehezítésben sem látok problémát, mindenkinek nehezedett így senki sem került hátrányba. Nálunk is ez kellene. Csakhogy nálunk úgy kellene kezdeni, hogy nem 20%-tól adják a 2-est, mert aki annyit tud elérni, az nem való a felsőoktatásba, sőt a 4 év amit a középiskolában eltöltött is teljesen felesleges volt.
2011. júl. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a kva nagy szívás például, hogy mások a nagy elit gimiben megírták az idei kémia érettségit 80-90%-ra, mert röhögve mesélték, hogy segítettek egymásnak. Míg ahol én érettségiztem, ott jóformán akkor ránkförmedtek, ha levettem a tekintetem a saját dolgozatomról, ráadásul a felügyelőtanár a rohadt kopogós magassarkújában mászkált körbe-körbe, ami nagyon jól jött egy olyan érettségin, amire 2 órát adtak, de reálisan kb. 3 óra alatt lehetett volna befejezni.
2011. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

utolsó előtti válaszoló (68%):

Most akkora hülyeséget írtál.. 2-es érettségivel hogy vennének fel bárkit is felsőoktatásba? Még 4-essel se igazán. Innestől nincs miről beszélni.

Mellesleg kiváncsi vagyok, hogy leérettségiztél-e már, vagy csak fogsz, és akkor tényleg szeretnél-e romániai szintűt írni?

2011. júl. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Bretso ***** válasza:
100%

Kedves 01:06!


Igen, leérettségiztem, már két éve. Szeretnék-e romániai szintűt? Talán neked meglepő lesz, de igen, sokkal jobban méri a tudást, tán még készülni is kellett volna. Az emelt törni kívül semmi másra nem kellett különösebben tanulni. Aki koptatta 4 évig az iskolapadot, annak véleményem szerint 3-asnál rosszabb jegyet nem szabadna kapnia a mai szintű érettségin. És talán eltúloztam és 2-es jeggyel nem lehet bekerülni (bár jó év végi jegyekkel egy-két alacsony pontszámos szakra szerintem könnyedén be lehet), de ne felejtsük el, hogy a 2-es az 20%, ami nevetséges. 40-50%-os érettségikkel viszont lazán kerülnek emberek a felsőoktatásba, nekem ez a 2-es szint, hiszen minden értékelésnél előtte ez volt a minimum (sőt van ahol 60% a kettes érdemjegy). Az pedig, hogy 4-essel nem vesznek fel sehova ostobaság, nézz utána a ponthatároknak.

2011. júl. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Olyan szakokra talán felvesznek 4esekkel, amivel nem igazán lehet elhelyezkedni, ill. nem komoly az oktatás.
2011. júl. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
01:23 pont, hogy nem így van. Természettudományi szakokra nagyon könnyű bejutni, míg bennt maradni elég nehéz, és el lehet vele helyezkedni, sőt jól is kereshetsz.Viszont egy média és komm. szakra nehezebb bejutni, mert a sok marha odajelentkezik, viszont azzal semmit nem fog tudni kezdeni, ah elvégzi az ember. Tehát ez most nem jött össze neked.
2011. júl. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!