Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a vélményetek a 2011-es...

Mi a vélményetek a 2011-es romániai nagy érttségi botrányról?

Figyelt kérdés
A tanügyminiszter parancsára bekamerázták az osztályokat, nem lehetett segíteni a diákoknak, ezért az érettségizők több mint fele megbukott. Ezzel a állam 1 millárd román lejt spórolt meg.(nem lesz annyi állami ösztöndíjas az egyetemeken meg ilyenek)
2011. júl. 6. 20:19
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Szerintem egyfelől jó, másfelől meg többet tudnak majd lenyúlni :))
2011. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ez speciel az ő dolguk. Nehéz véleményt mondani, mivel nem tudjuk, hogy mi van a dolgok hátterében (ha csak valaki nem követi a román oktatáspolitikát.. én nem, mea culpa). Ha csak az állami helyekkel való spórolás, akkor nem tartom helyesnek, de ezt nem tudhatjuk.
2011. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
szerintem nagy disznóságot követtek el a diákokkal szemben és kár hogy ezzel sokan nincsenek tisztában
2011. júl. 6. 20:37
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem valahol jó- valahol rossz. Elég szomorú, hogy eddig puskáztak az érettségin, illetve a tanárok segítettek, ma az érettségi már alap, milyen az, aki ezt is csak "megkerüléssel" tudja megszerezni. Viszont választhattak volna más módszert is a spóroláshoz, nem az ösztöndíjasoktól kell elvenni a pénzt, na és bekamarázni a vizsgatermet :S
2011. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
romániában csak 10 osztály kötelező(magyaroszágon mennyi?)
2011. júl. 6. 20:59
 6/23 anonim ***** válasza:

Hát biztos, h a jövőre érettségizők jobban fel fogank készülni. Mindensetre bátrak voltak a minisztériumban, h ezt megcsinálták.

Egyébként, ha Magyarországon is ugyanígy szigorítanának, akkor valszeg ugyanilyen eredményt kapnánk. Több ismerősöm van, akiről tudom, h hogyan puskázott írásbeli érettségin. (pl. kiment a wc-be és ott a mobilján rákeresett a neten azokra a dolgokra, amiket nem tudott)

2011. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nah ez elég durva: [link]
2011. júl. 6. 21:47
 8/23 anonim ***** válasza:

"szerintem nagy disznóságot követtek el a diákokkal szemben és kár hogy ezzel sokan nincsenek tisztában"


Ugye ezt most arra értetted, hogy nehéz volt az érettségi és nem arra, hogy nem engedték puskázni őket. Mert ha az utóbbi, akkor elég buta vagy

2011. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
igen, arra értem hogy a tételek sokkal nehezebbek voltak mint amit vártak, olyan tanuló aki nemzetközi olimpiászom ért el eredményeket 8.20at kapott(romániában 10es a legjobb jegy)
2011. júl. 6. 22:03
 10/23 anonim ***** válasza:
Jah ok, azzal én is egyetértek, hogy azért ennyire nem kéne szigorítani, így is sokkal rosszabbul teljesít az ember, mert izgul mint állat
2011. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!