Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Csak úgy lehetne Párizsban...

Csak úgy lehetne Párizsban egyetemre járni, hogyha a szüleim gazdagok lennének?

Figyelt kérdés
Jó lenne Párizsba járni egyetemre, a nyelvet még tanulom. De azt hallottam, hogy anélkül hogy a szüleim ne lennének gazdagok, szinte lehetetlen. Miért? Ha kint van egy állásom egyetem mellett, nem tudom fenntartani magam?
2011. jún. 16. 12:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A kérdésen felbuzdulva utána néztem a Sciences Po (ami engem érdekelne Párizsban) oldalán a tandíjnak, és ott például a szülők éves keresetétől függ a tandíj. Ha évi 12ezer párszáz euró alatt keresnek a szüleid, nincs tandíj, amúgy a leggazdagabbak 13ezret fizetnek.

Ezen kívül itt a lap alján van egy táblázat, ahol kb. 1000 eurós havi megélhetési költséget tartanak reálisnak, ami rengeteg.

[link]

Hogy mennyit tudsz keresni diákmunkával? Őszintén szólva szerintem ennyit nem, esetleg főállásban, de akkor meg hogy jut időd az egyetemre?

Én is tervezek külföldi tanulmányokat, mi sem vagyunk még egy cseppet sem gazdagok, szóval én is ösztöndíjra fogok pályázni.

Miért pont Párizs? Más nem is jöhet szóba?

2011. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%
Álmodj királylány.
2011. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia,

ha jársz itthon egy egyetemre, akkor jelentkezhetsz az Erasmus cserediákprogramra, ahol havi 400 euro ösztöndíj jár. Így az iskola is ingyenes.

2011. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az a 400 euró szerintem egyetemfüggő, mert nekünk csak 300 jár. Én Párizsba megyek köv félévben Erasmussal, de csak ennyit kapunk. És ez nagyjából a szállásra elég :)
2011. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

17:03


18 éves...


ilyenkor kell álmodni:)


aki mer az nyer!


kezdetben mintha Picasso is nyomorban élt volna Párizsban:)


mégse bánta meg...

2011. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!