Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Münchenben drága egyetemistána...

Münchenben drága egyetemistának lenni?

Figyelt kérdés

szóval azt hallottam, hogy Németország egyik legdrágább városa. :/

és egyébként nehéz bekerülni a Lajos Miksa Egyetemre (LMU)?


2011. jan. 10. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az élet igen drága Münchenben, mivel Dél- Németország alapból drágább mint az északi része, viszont fejlettebb is. Münchenben van Németo. legjobb közlekedési hálózata! A kaja a bevásárlóközpontokban haza árakon vásárolható, viszont minden szolgáltatás (akár egy kávé ivás is) igen drága. Én Baden Wüttenbergbe vagyok, a tandíj 500 Euro/ év. Kb ennyi lehet Münchenben is. (Viszont minden régióban máshogy van az oktatási rendszer ezért nem vagyok biztos benne) Kollégiuomok helyett Studentenwonheim van, --> legolcsóbb is 220 EUR/ hó. Albérletbe költöztök többen kicsit gyomorogva lehet olcsóbban kijön, de nem sokkal. Egyedül viszont még drágább!

A bekerülésről nem tudok nyilatkozni.

2011. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Drága, de ha ezt nézed Pest is az... Ha mindent a plázákban és éttermekben akarsz megkapni (kaja, pia) és öltözködni is különösen szeretsz, akkor tényleg mindegy hova mész, mert drága lesz az mindenhol.

Ha tudsz egy kicsit főzni vagy beéred néha hideg kajával is, akkor már rengeteget tudsz faragni a költségekből. (pár konzerv és zacskós kaja otthonról vagy gyorsfagyasztott kaják a szupermarketből) Hozzáteszem a Lidl és Aldi kint olcsóbb és jobb is, meg ott van még a Plus, Netto, Rewe... ha figyeled az akciókat, sokat tudsz spórolni. Persze a diákmenü se lehet olyan nagy összeg.

Münchenben tényleg jó a tömegközlekedés, bárhova eljuthatsz szinte bármivel. A BKV és társai ehhez képest... :) Szóval ez nagy pozitívum.

Szórakozóhelyek, cukrászdák és kávézók árai persze magasak, de színvonalas is. Nálunk is meg kell fizetni a márkát és a kiszolgálást.

Írj a sulinak levelet a felvételivel és a tandíjakkal kapcsolatban, nyelvi bizonyítvány biztos kell. Sok helyen TestDAF vagy DSD vizsgát kérnek, de hallottam már hogy itt-ott elfogadják a felsőfokú Geothe vizsgát is.

2011. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
nem vazze! nagyon olcsó cigány vidék, szegény ország.
2011. jan. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!