Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az ELTE BTK-n ha elvégéztem a...

Az ELTE BTK-n ha elvégéztem a koreai szakot, utána van esély arra hogy Koreában egyetemre járjak?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok és már elég régóta érdekel a koreai nyelv és Korea kultúrája. Tisztában vagyok vele hogy elég nehéz elhelyezkedni ezzel a diplomával bárhol is de én úgy gondoltam, hogy ha elvégzem ezt az egyetemet akkor esetleg kimehetnék Koreába egyetemre, hátha több esélyem van úgy hogy egy ilyen diplomával rendelkezem már. Mivel szakközépiskolába járok, ezért eleve lenne már egy szakom, tehát ha nem is tudok elhelyezkedni ezzel a diplomával sehol sem és Koreában ha nem vesznek fel egyetemre akkor elhelyezkedhetek már az adott szakom szerinti munkában. Yonsei egyetemen gondolkodtam, de persze nyitott vagyok más egyetemekre is☺️

#ELTE BTK koreai szak #Koreai egyetemek #Koreában tanulás
szept. 9. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Oda még született koreaiaknak is nagyon nehéz bekerülni. Nem értem, mit szeretnél ezzel elérni.
szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez kb olyan, mint amikor egy osztálytársam finn-japán szakra akart menni. MOndtuk neki, hogy egy esetben lesz jó, ha Raikkönen a Hondához megy :D
szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy láttam, az egyik legjobb egyetemre akarsz bekerülni. Maguk a koreaiak is szó szerint élet-halál harcot vívnak, hogy bekerüljenek, napi 14-16 órákat tanulnak. Szerintem több esélyed lenne csereprogrammal kimenni.
szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Természetesen teljesen tisztában vagyok vele hogy nagyon nehéz bekerülni. Nagyon maximalista vagyok, általánosban 8 évig voltam kitűnő és most középiskolában is az vagyok. Persze tudom, hogy ez nem olyan mint egy egyetemen tanulni, de tényleg megszeretném próbálni. A csereprogramon is gondolkoztam.
szept. 10. 07:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyi rá az esély, mint a harvardra. Ne ringasd magad elérhetetlen álmokba. Inkább csinálj meg egy piacképes szakot, amellett tanulj koreaiul, Erasmussal meg 1-2 félévre, majd telepedj le, ha még mindig tetszik.
szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!