Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciában tényleg ingyenes a...

EmilyAddams kérdése:

Skóciában tényleg ingyenes a diploma EU-s diákoknak? Azaz nem fizetek a képzésért, mint itt költségtérítésesen?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben láttam megjegyezve:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


2010. nov. 2. 20:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetni sem, ne hallgass az utolsóra.
2010. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg nem kell, amiről ő beszél az a tandíjhitel, arra vannak olyan feltételek..


Keveri a szezont... De azért ide beírja.. lol

2010. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk én itthon már tanultam/meg is szereztem egy diplomát? Akkor is ingyen van, vagy akkor ők azt megtudják és bachatom? nem sokára diplomáznék viszont már elég rég bánom, hogy nem fogorvosnak mentem, itthon azonban már esélyem sincs elvégezni a milliós tandíj miatt, mert ugye az állami féléveimnek lőttek, meg hát azért is nem mentem át, mikor rájöttem, hogy csak oda kellett volna, mert ha félbe is hagytam volna ezt, már akkor sem lett volna annyi finanszírozott félévem és a végét sehogy sem tudtam volna kifizetni. Viszont kint akkor meg tudnám csinálni. Egyáltalán honnan tudják, hogy van-e diplomám? Vagy nem is számít?
2010. nov. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Onnan tudjak, hogy meg fogjak kerdezni, hogy mit csinaltal az elozo 3-4 evben. Egyebkent a fogorvosiert es orvosiert Skociaban is fizetni kell... Csak a BSc ingyenes a legtobb szak eseten...
2010. nov. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk épp dolgozhattam is. Na de, tehát, ha ez nem ingyenes, viszont valaki említette a student loant, akkor azt lehet rá igényelni? Bocs a sok kérdésért, de mikor anno keresgéltem én annyi szart találtam, többek közt az egyik skót egyetem honlapjáról is odairányítottak, mint nemzetközi, eus diákot, ahol ez a visszafizetős téma van, ilyen táblázattal együtt, hogy mennyi fizetéstől mennyit vonnak le.


Viszont szerintem még mindig jobb azt visszafizetni, ha dolgozok, mint itthon, hogy jól előre lehúzzanak félévente olyan másfél millával, amihez képes a diákhitel is csak egy poén.

2010. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!