Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet bekerülnj egy...

Hogyan lehet bekerülnj egy külföldi egyetemre? Mi az amiben eltér a jelentkezés, illetve milyen plusz elvárások vannak? Magyarként melyik országba érdemes kimenni leginkább?

Figyelt kérdés

júl. 23. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy A külföldi egyetem. Ahány ország, annyi eltérő felvételi rendszer. Kinézel egy egyetemet, és megnézed, hogy adott országban mi a felvételi módja. Az meg, hogy hova érdemes menni... nyilván olyan helyre, ahol jobb egyetemek vannak, mint itthon. Olyan helyre miért mennél, ahol rosszabbak vannak? De hogy konkrétan hova... mit akarsz tanulni, milyen anyagi lehetőségeid és képességeid vannak, mi érdekel, milyen nyelveken beszélsz és milyen szinten... erre senki nem fog tudni helyetted választ adni.
júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg nem tudod hova és milyen szakra, addig erre nem lehet érdemben válaszolni. Van olyan ország, ahol még egyetemenként sem egységes.
júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

látom senkinek nincs kedve érdemben, a kérdésekre válaszolni, még jó hogy én is itt vagyok.

hogyan lehet bekerülni? sikeresen végig kell csinálni a felvételi eljárást.

miben tér el? plusz elvárás, hogy nemmagyarul kell tudni hozzá.

melyikbe? amelyikben indul a szakod a beszélt nyelveden annyi pénzért, amije van apunak a projektre.

júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!