Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Visszaterjek Magyarorszagra?

Visszaterjek Magyarorszagra?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


nem vagyok biztos benne, hogy ez a megfelelo kategoria, de megfelelobbet nem talaltam.

Szoval en nemetorszagban vegeztem a penzugyi matematikai kepzesemet bachelor szinten es ugyanezen az egyetemen folytatom a mesterkepzest is.(egy kisvarosban tanulok, azonban nemet nyelvteruleten nagyon szinvonalasnak szamit ez az egyetem ezen a szakteruleten)

Nagyon szeretem a szakomat, jelenleg 8 gimnazista diakom van, akiknek matematikat oktatok kozepiskolai szinten, tartottam mar erettsegi elokeszitoket is, tulajdonkeppen a matematika szeretete meghatarozza a szemelyisegemet es hetkoznapjaimat.

Az egyetem mellett tobb online data-science projektben vettem reszt, tehat az azt hiszem erosnek mondhato matematikai tudas melle sikerult viszonylag melyebb ismereteket gyujtenem python,r,sql,machine learning teruleteken, az egyetemunkon java, matlab es c++ kepzes is szerepet jatszott/jatszik.


Nos, a minap elkezdtem azon gondolkozni, hogy megis mit hoz a jovo. Alapvetoen ez az investment vilaggal kapcsolatos data science, penzugyi matematika programozassal kiegeszitve a kedvenc teruletem. A tema irant utanaolvasa nagyon sok neves, nemzetkozi ceget talaltam budapesten, ugymint a Morgan Stanley, Blackrock, Msci es azt szeretnem megkerdezni, hogy szerintetek erdemes lehet-e Budapesten munkat keresnem? Milyen fizetesi lehetosegket nyujtanak ezek a vallalatok magyarorszagon?


Nemetorszagban otthonosan mozgom, honvagyam nincsen, viszont az utobbi idoben eszembejutottak a felejthetetlen es szep budapesti emlekek, a gyonyoru varos, a szinhazi elet, a balatoni nyarak es annak szeretnek egy picit jobban utanajarni, hogy erdemes lenne-e esetleg Budapestre visszaternem? :) Nagyon erdekelne az, hogy kinek milyen tapasztalata van a fent emlitett(es nem emlitett) cegekkel kapcsolatosan es koszonom szepen a kommeteket elore is.



2022. jan. 23. 10:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Honvagyam alapvetoen nincsen, viszont a gimnazista korom szep emlekei nagyon hianyoznak, de talan inkabb a "fiatal&gondtalan" eletszakasz az, ami igazan hianyzik. Honvagyam nincsen, baratnom sincsen, szoval ebbol a szempontbol rugalmas vagyok. "hölgy mondjuk idős, odafigyelést igénylő szülei miatt ragaszkodik Mo-hoz."


Eletem nagy szerelme eppen ezert szakitott velem, mert a testvere valoszinuleg nehany ev mulva gondozasra fog szorulni,masreszt pedig gyuloli/gyulolte a nemet kulturat. Ennek majdnem 4 eve, de azota sem tudtam kiheverni teljesen.


Egyebkent en itt nemetorszagban is azt latom, hogy rengeteg sopredek-drogos-mindenre alkalmatlan ember el, talan az egy nagy problema, hogy az en emlekeim mar nem a mai magyarorszaghoz kotnek, hanem a gimnaziumi evekhez.


Koszonom mindenkinek a hozzaszolasat, sokat segitettetek.

2022. jan. 23. 16:44
 12/17 anonim ***** válasza:
És ez a barátnő azóta férjhez ment? Mert ha nem, akkor más a helyzet, talán van okod hazajönni.
2022. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A múlt elmúlt.
2022. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
HA 4 év után se heverte ki, akkor nem mondanám ezt.
2022. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ment ferjhez, de en nem szeretnek tole mar semmit sem.

Nem haragszom, sot. Nehany rosszabb napomon orulten hianyzik, de az en eletem is veges, remelem nagyon boldog massal es neha talan ha az eszebe jutok, akkor neki is szep emlekei vannak velem kapcsolatosan.

2022. jan. 23. 17:07
 16/17 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem heverte még ki, már gimnazista, akik akkor oda jártak, már továbbléptek az életükben, és bár szerette azt az időszakot, és kapaszkodik bele, már elmúlt. Ha ezt nem tudja helyre tenni, akkor nem utazni kell, hanem pszichológust keresni és feldolgozni. Ez másfajta probléma, nem egzisztenciális és nem is honvágy kérdése. Az is kapaszkodhat egy múltbéli szép időszak emlékeibe, aki ugyanott lakik, csak sajnálja, hogy elmúlt.
2022. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem tudnám megszokni a német kultúrát, annak ellenére, hogy német származású vagyok. Nagynéném német állampolgár, de a covid lezárások idején Magyarországra "menekült", és itt vészelte át, mert annyira elege lett az ottani szigorításokból.

Ha viszont te szeretsz ott élni, szakmai szempontból szerintem jobban jársz, ha ott maradsz. A legtöbb Németországban élő rokonomnak van Magyarországon nyaralója, és hacsak tehetik, hazajönnek szabadságra. Ezt te is megteheted, ha hazahúz a szíved, bár nyilván a fiatalkori éveidet nem fogja visszahozni.

2022. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!