Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Visszaterjek Magyarorszagra?

Visszaterjek Magyarorszagra?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


nem vagyok biztos benne, hogy ez a megfelelo kategoria, de megfelelobbet nem talaltam.

Szoval en nemetorszagban vegeztem a penzugyi matematikai kepzesemet bachelor szinten es ugyanezen az egyetemen folytatom a mesterkepzest is.(egy kisvarosban tanulok, azonban nemet nyelvteruleten nagyon szinvonalasnak szamit ez az egyetem ezen a szakteruleten)

Nagyon szeretem a szakomat, jelenleg 8 gimnazista diakom van, akiknek matematikat oktatok kozepiskolai szinten, tartottam mar erettsegi elokeszitoket is, tulajdonkeppen a matematika szeretete meghatarozza a szemelyisegemet es hetkoznapjaimat.

Az egyetem mellett tobb online data-science projektben vettem reszt, tehat az azt hiszem erosnek mondhato matematikai tudas melle sikerult viszonylag melyebb ismereteket gyujtenem python,r,sql,machine learning teruleteken, az egyetemunkon java, matlab es c++ kepzes is szerepet jatszott/jatszik.


Nos, a minap elkezdtem azon gondolkozni, hogy megis mit hoz a jovo. Alapvetoen ez az investment vilaggal kapcsolatos data science, penzugyi matematika programozassal kiegeszitve a kedvenc teruletem. A tema irant utanaolvasa nagyon sok neves, nemzetkozi ceget talaltam budapesten, ugymint a Morgan Stanley, Blackrock, Msci es azt szeretnem megkerdezni, hogy szerintetek erdemes lehet-e Budapesten munkat keresnem? Milyen fizetesi lehetosegket nyujtanak ezek a vallalatok magyarorszagon?


Nemetorszagban otthonosan mozgom, honvagyam nincsen, viszont az utobbi idoben eszembejutottak a felejthetetlen es szep budapesti emlekek, a gyonyoru varos, a szinhazi elet, a balatoni nyarak es annak szeretnek egy picit jobban utanajarni, hogy erdemes lenne-e esetleg Budapestre visszaternem? :) Nagyon erdekelne az, hogy kinek milyen tapasztalata van a fent emlitett(es nem emlitett) cegekkel kapcsolatosan es koszonom szepen a kommeteket elore is.



2022. jan. 23. 10:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hàt ehhez a területhez kapcsolódóan a szaknyelvi tudásod elég értékes lehet.
2022. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne gyere vissza. Ha most jól érzed magad, akkor maradj ott. Ellenben semmi nem akadályoz meg abban hogy ideutazz.
2022. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Azert IT-hez kapcsolódó területen itthon is meglehet ám élni elég jól.
2022. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban végeztem a mestert szintén informatikai/mérnöki területen. Diploma után hazamentem Budapestre, ahol elég gyorsan kaptam is állást egy multinál. Életem legrosszabb döntése volt ez, bár akkor ésszerűnek tűnt. Egyetem alatt kollégiumban laktam ahonnan ki kellett költöznöm és akkor egyszerűbb volt hazamenni, mint Németországban albérletet és munkát keresni párhuzamosan. Na mindegy szóval elhelyezkedtem, magyar átlaghoz mérve nem is rossz fizetésért, de így sem tudtam 2 év alatt egyről a kettőre lépni. Szülőknèl laktam, mert nem akartam a fizetésem 50-60 százalékát egy ócska albérletre költeni a pesti külvárosban. A munkám szakmailag egy nulla volt. Tudnod kell ezekről a multicégekről, hogy a magyarországi irodáikban kb a csicskásokat alkalmaznak. A legócskább munkákat, feladatokat rászórjàk az amerikai, angol, német központokból a kelet-európai biorobotokra. Karrierprogresszió szintén nulla. Azt látod, hogy az nyugati kollégák folyamatosan lépkednek felfelé a cég ranglétráján miközben a magyar irodában akár 10 éve ugyanazon a szinten van mindenki.


2 évet dolgoztam így Budapesten, tapasztalatnak jó volt, mivel otthon laktam félre is tudtam rakni egy kis pénzt, amit aztán arra használtam, hogy egy éve visszajöttem Németországba. Ég és föld a különbség. De mondjuk kellett a budapesti tapasztalat ahhoz, hogy ezt értékelni tudjam, szóval végeredményben nem bántam meg a dolgot. Így még az a minimális honvágyam is eltűnt, ami korábban megvolt.

2022. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egy picit jobban utanaolvastam a magyarorszagi fizeteseknek es elegge meglepetnek, negatív értelemben. Ha valakinek van tapasztalat,élménye a témával kapcsolatban, akkor nagyon örülök neki,ha megosztja velem.de ezek alapján magyarorszag valószínűleg csak egy szép nosztalgia marad a szamomra...:(
2022. jan. 23. 11:38
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk linkedinre félteni magad nem kerul semmibe, elolvasni el lehet ha èrkezik netán megkeresés.
2022. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha az életben nem jönnék haza, most tervezem hogy megyek el innen. Én is IT-ban mozgok, és igen, meg lehet itt is élni, szépen és jól. Csak a hangulat, az emberek, a politika, a mindennapok egy rakás szr.
2022. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon élek de Németországban dolgozom. Borzasztó nagy az életszínvonal-beli különbség, sokkal rosszabb itthon élni és dolgozni. Az IT-ben valóban jó a helyzet, de nem a kezdő munkaerő számára. Én nem jönnék vissza, inkább data scientistként csinálnék karriert Németországban, legalábbis az első pár évben. Később, ha már senior data scientist leszel, simán visszajöhetsz.
2022. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem jönnék vissza, esetleg remote munkába külföldnek dolgozva, ha olcsóbban akarod szervezni az életed. Persze ha minden áron MO-n akarsz lakni, akkor hajrá.


Nem tudom, én Bp-n élek, de már hányingerem van a városból, a rengeteg alja alakból, akik miatt élhetetlen a város (hajléktalanok, rengeteg c-type, akik bedrogozva kötekednek), 10 éve még nem volt ennyire lepukkant BP., de most már Kegyetlenül az.

2022. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs honvágyad, szerintem csak turistaként gyere haza. Ha kint megszedted magad, még vehetsz is itt egy vagy két szép nyaralót.

Kezdd el kint a karriered, aztán ha itt javulna a helyzet, bármikor hazajöhetsz.

Az egyetlen nagy kérdés a családalapítás, hogy honnan választasz párt magadnak és Ő hol akar élni. Mert előfordulhat, hogy a hölgy mondjuk idős, odafigyelést igénylő szülei miatt ragaszkodik Mo-hoz. Akkor mit csinálsz?

2022. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!