Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy igen jó hírnévnek örvendő...

Egy igen jó hírnévnek örvendő egyházi gimnáziumba járok. ECDL Selcet vizsgával, német közép. Nyelvvizsga+érettségivel és még ez angolból is meglesz,3,8-4 átlaggal mik az esélyeim?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 14:28
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

így van én is ezt írtam...

De ez már tényleg nagyon nem ide tartozik.

A másik meg lehet plussz pontokat kapni... Amivel be lehet kerülni... ( ma már annyira nem fontos... náalm még anno számított... ha valakinek 90 pontja volt, valószínüleg mert sügér volt...)

Ma mindegy hány pontod van, mert nem a mögötte lévő tudást tükrözi...

2008. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:

Nem olvastam végig mik voltak, viszont magyar viszonylatokban a következők amiket tapasztaltam:


7 modulos ECDL vizsga itthon semmit nem jelent. Egy közép vagy emeltszintű informatika 5-ös érettségi is kiváltja, plusszpontot nem kapsz érte. a 480 pontos rendszerben a középfokú német nyelvvizsga +35 pont. Ha angolból is megcsinálod akkor plusszpontod a két nyelvvizsgából 50 lehet, ez a maximum.a maradék 30 pontot (plusszpont ugye max 80 lehet) egy emeltérettségiből is meglehet szsrezni, de mivel kétféle pontszámítás van ezért nem biztos hogy megéri. Az emeltérettségi ugyebár 40 pont.

Erre mondok egy példát:


Tegyük fel hogy informatikából érettségizel.


Középszinten (ami elvileg könnyebb) mondjuk legyen egy 95% ami 95 pont.

Emeltszinten nehezebb tegyük fel mondjuk 75%-ra sikerül.


Ha duplázol akkor az informatikából

a pont 95x2=190 (középszinten)

és 75x2=140 +40 =180 (emeltszinten)

ebben a szituációban nem éri meg.


Ha nem duplázol akkor nézik az irodalom, matematika, nyelv, választott tárgy jegyét is. De én dupláztam erről sokat nemtudok :)


Remélem mondtam valami újat is


De attól függ a duplázás vagy sem hogy hogy van több pontod. Szóval lehet bármilyen átlagod ha az érettségid jó.

2009. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Irány a McDonald's!
2010. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!