Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy igen jó hírnévnek örvendő...

Egy igen jó hírnévnek örvendő egyházi gimnáziumba járok. ECDL Selcet vizsgával, német közép. Nyelvvizsga+érettségivel és még ez angolból is meglesz,3,8-4 átlaggal mik az esélyeim?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 14:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Úgy látom elég büszke vagy arra, ahova jársz...

De hangsúlyozom mégegyszer!!!

Külföldön sz@rnak bele. Hiába van érettségid latinból ( ami nem mellesleg holt nyelv)- bár nyílván előnyt jelent, ha orvosira vagy valami bioszos - kémiás szakra jelentkezel.

Egyébként... Plussz pont sem jár érte... Legalábbis Németországban tuti nem.

Egyébként meg úgy érzem, egyelőre a neveket fontosabbnak tartod, mint a mögöttük meghúzódó valóságot.

Mivel én külföldön tanulok és elég vegyes nemzetközi közegben vagyok. Sőt ELTÉRŐL is sokan vannak itt. Elárulom neked, nem számít semmit! Ők is emberek Te is ember vagy, akkor is ha a Röcsögepusztai akreditált büfé képzőből jössz.

Az, hogy egyházi gimnáziumba jártál, annyit fog neked az életedben segíteni, hogy jól neveltebb leszel és nem fogod érteni a sok bunkót magad körül... Nehezebben fogsz a való világhoz hozzászokni, már ha menni fog.

Vagy bekerülsz egy baromi elit körbe, ahol hasonszőrű emberek vannak, mint Te. Megértitek egymást és magasról röhögtök a világra.


Akkor inkább maradok a pór középrétegben és arra törekszem, hogy értsem meg a világot ne pedig a világ engem.


(mielőtt leprimitív bunkóznál... latinul, ógörögül és magyarul kellet római jogból vizsgáznom anno... és elvileg én is egy magyarországi elit egyetemre jártam... azaz Te nyílvám elit egyetemnek gondolnád.... itt mégis én vagyok én és 2 lábon kell boldogulnom a világban...)

Sok szerencsét!

2008. dec. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
66%
Barátom, te szimplán egyházellenes vagy. És ha a kérdező azt mondja, jár plusz pont, akkor jár.
2008. dec. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Utolsó elötti válaszolónak írom, h nem bunkozlak le, elfogadom, amit írtál és biztos sok mindenben igazad van. De attól én még igen is büszke vagyok arra, hogy milyen gimnáziumban járok. Ennek ellenére megmaradtak a régi barátok is, akik lehet, hogy "csak" egy szakmunkásba mentek, mégis többre tartom öket, mint most egypár osztálytársam. igen a latin holt nyelv, de attól még ezt is tanulom, ami, hogyha te is tanultál latint tudod, hogy nem egyszerű...

Nem akarom, hogy a "világ beszéljen rólam"(azt hiszem ezt írtad), de ha már bekerültem egy ilyen iskolába, akkor szeretném kihasználni, azokat a lehetőségeket, amik lehetségesek.

(jár plussz pont azért, mert egyháziba járok, hidd el)

2008. dec. 22. 14:21
 14/33 anonim ***** válasza:
40%

K.ibaszottul nem jár pluszpont, amiért [s.zarházi] egyházi gimibe jársz. És ha bárki azt hiszi, hogy egyház és vallásellenes vagyok, nagyon jól hiszi.


Ilyen büszke vagy rá, hogy ilyen jó sulid van, hova mentek innen az emberek, szerinted csak azért tudtak ilyen eredményt elérni, mert s.zaros egyházi gimibe jártak? Biztos, hogy nem.


De ahogy gondolod, jó nézni a sok birka hívőt, csak jót röhögök rajtatok. Egyházi gimi...

2008. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Az, hogy egyházi gimnáziumba járok nem jelenti azt, hogy apáca leszek és az egész napom a tempolomba ülök. Persze neked biztos jobb, hogy most ezt így kimondhattad, de csak magadat járatod le.

Az elöző a te véleményed volt, ez most az enyém :)

2008. dec. 22. 15:13
 16/33 anonim ***** válasza:

Várj, várj! Most én vagyok, amire válaszoltál, a bunkó az nem én vagyok!!!

Ne is hallgass rá!

Nem mondtam, hogy ne legyél büszke arra, hogy hova jársz, csak azt írtam, hogy (mert külföldi tanulás szempontjából kérdezted), hogy külföldön ezért nem jár pont!!! Különösen itt Németországban nem. Merthogy itt eleve a sulikban annyi ( a nemegyházi sulikban) óraszámban van a Religion, mint nálunk a magyar. Hidd el, kint nem kapsz plussz pontot érte.

Azt sem írtam, hogy a világ beszéljen rólad... Olvasd el mégegyszer, amit írtam. A bunkókkal meg tényleg ne foglalkozz!

2008. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Kedves 12:22-es nem vagyok egyházellenes, nem tudom miből vontad le ezt a messzemenő következtetést.

Külföldön tanuló magyar vagyok. S a tényeket írtam le. Hidd el itt tanulok és nem jár pont.

2008. dec. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Oké veszekedjünk még a pontokért.

Szerinted nám jár, szerintem igen.

Te honnan tudod, hogy nem jár?

Én onnan tudom, hogy az egyik ismerősöm, az Usa-ban tanul és kapott pontot az egyházi gimiért.

2008. dec. 22. 15:57
 19/33 anonim ***** válasza:

Leírom 3adjára...

Németországban nem jár. Fogalmam sincs róla, hogy az USÁban hogy van, itt nem jár. Előtte is azt írtam: NÉMETORSZÁGBAN nem jár...

2008. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

En az USA-bol irok. Nem tudom, az itteni felveteli rendszerben nincsenek ilyen-olyan tobbletpontot ero jogcimek, mint otthon. De lehet, hogy en nem is az USA-ban vagyok? :-)


Szoval szerintem a te baratod valami egyhazzal kapcsolatos szakra, egyetemre mehetett az USA-ban, mert maskepp nem tartom elkepzelhetonek, hogy csak azert, mert egyhazi gimibe jart, elonyben reszesult.


Most komolyan, vonatkoztassunk el attol, hogy kulfoldrol vagy Magyarorszagrol van szo: nem kialtananak-e diszkriminaciot azok a diakok, akik azert, mert nem vallasosak, vagy mert nem egyhazi suliba jartak, kevesebb pontot kapnak? Ilyet nem lehet csinalni pl. egy orvosin, jogi karon, bolcseszkepzesen, mernoki egyetemeken..sehol. Ha valami vallastudomanyi, vagy egyhazi egyetemrol/szakrol van szo, akkor inkabb. Bocs, de ez az igazsag, szerinted nem realisabb igy?

2008. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!