Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan készüljek külföldi...

Hogyan készüljek külföldi egyetemre?

Figyelt kérdés
10-es (gimi 2.) vagyok és ugyan ötleteim vannak, terveim még igazából nincsenek a továbbtanulással kapcsolatban. Ha lehetséges, külföldre szeretnék menni, angol területre, leginkább Angliába vagy Amerikába. Olvasgattam a neten, főleg az amerikaival kapcsolatban, szóval az alapfogalmak megvannak, pl. Mi az a SAT és ATC teszt, toefl nyelvvizsga meg hogy mik szükségesek ahhoz, hogy jelentkezhessek, de vannak kérdéseim és örülnék ha valaki (akinek van már ezzel kapcsolatban tapasztalata, felvették egyetemre) részletesen leírná ennek a menetét, mire kell készülni, hol lehet ilyen vizsgákat letenni stb. Mennyire fontos a bizonyítványom? Az baj ha van benne átlag 2 db 4-es? Mennyire nehéz a TOEFL nyelvvizsga? Mert azért 4 óra elég soknak tűnik... Mennyibe kerülnek ezek a vizsgák? Ha esetleg valakinek van szabadideje, írhat nyugodtan privátban is! Kérem mellőzzétek a trollkodást és ne irogassátok, hogy csak a pénzen múlik, mert nem így van (egyébként sok egyetem ad ösztöndíjat)

2020. dec. 30. 23:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk kezdésnek nem lenne rossz olyan 10 millió forintnyi kezdőtőke
2020. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Amerikáról nem tudok nyilatkozni, de Angliában elég borsosak a tandíjak, brexit után még több lesz a külföldi hallgatóknak - eddig kb 9000 GBP/év, külföldieknek meg tizen-valahány-ezer. Dániát ajánlom, ott olcsóbb és rengeteg angol nyelvű szakot indítanak. Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni a témában. Szerintem jól tennéd, ha külön kinéznél egy-két egyetemet amelyik érdekel és írnál nekik egy-egy e-mailt hogy átfogó információt adjanak a felvétel menetéről. Sok sikert!
2020. dec. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Van a TOEFL-nek (IS!) weboldala, ott meg található free practice test.

Végül is lehetne rá mondani, hogy nem könnyű. No de azért ezt miből gondoltuk volna, hogy könnyű? Azt biztosítja, hogy az egyetemen bejön az előadó, elkezd beszélni egyetemi szinten egy számodra új témáról, és te érted. Nem a segédigéket, hanem a mondanivalót. Mintha az oktatási intézmények lefizetnék a nyelvvizsgaközpontokat, hogy a butákat is kiszűrjék. Az olyan kérdésekre gondolok, melyeknél a válasz mellett az lenne olvasható, hogy: azért ez a jó válasz, mert a szövegben megemlíti, hogy az unokaöccse valamit nem szeret, és ennek a hangulata inkább helyeslő, mint elítélő, amiből arra lehet következtetni, hogy ő sem szereti. Van 2 éved, az elég felkészülni, ha elég vért és könnyeket invesztálsz bele.

2020. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Az érettségidnek nagyon jónak kell lennie. 2 emelt szint elvárt ha értelmes egyetemre szeretnél menni. Futottak még kategóriát meg nem szabad választani, mert semmi értelme nincs. Akkor már inkább itthon végezd.


IELTS / TOEFL hosszú. Ez van, és így is van rendjén. Sajnos egyik sem olcsó. Olyan 67ezer forint körül mozognak az árak. Egyáltalán nem nehéz vizsgák, feltéve ha tényleg tud valaki angolul. Ha nyögvenyelősen megy, akkor egyértelműen nehéz lesz.


Az angolt olyan szinten kell tudni, hogy folyékony beszédet probléma nélkül megérts azonnal. Előadás alatt nincs arra idő hogy szótárazz, rákérdezz hogy ez a szó mit jelent. Úgy kell érteni az angolt, hogy szakmai előadásokat fogsz hallgatni, az összes beadandót szakmai angolul kell írni, és a prezentációkat is folyékony angollal kell megtartani. Attól mert külföldi vagy, semmivel sem fognak kevesebbet várni tőled. Erasmus féléven talán igen, de az meg amúgy sem a tanulásról szól leginkább.


Amerikát csak akkor célozd meg, ha vannak olyan felmutatható eredményeid amik világszintűek, egyediek. Nemzetközi verseny, OKTV/OSZTV 1-2. helyezés, sporteredmények, hobbik.

Anglia mostantól off. Észak-Írországba még mehetsz, de az ország többi része kilépett az Erasmusból is, és külföldi diákként fogsz jelentkezni, nem EU-s partnerként. Azaz a tandíj is eszméletlenül sok lesz. Terveznek csinálni egy új rendszert (Alan Turing ösztöndíj) de ez is még csak kialakulóban van.

Inkább Dániát, Hollandiát, Svédországot, Norvégiát nézegesd. A tandíj ingyenes, de munkát tudsz vállalni a tanulmányok mellett mert EU, illetve ösztöndíjakat is relatív egyszerűen tudsz szerezni.


Ami ennél is jobb, hogy itthon csinálsz egy alapképzést, majd a mester során mész ki külföldre. Akár Erasmus Mundus/Erasmus+ programmal, vagy 1-2 félév BA/BSc. alatt Erasmus/Campus Mundi. Mivel ha már van egy diplomád, akkor mester alatt szakmai munkát is kereshetsz.

2020. dec. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a bizonyítvány. Ha példának vesszük Cambridge-et és Oxford-ot, két emelt érettségit várnak el, illetve maximum csak egy darab négyes érettségid lehet, a többi viszont nyilván ötös.

Szerintem felejtős már Anglia, mivel már se diákhitel, se EU-s díjak nincsenek. Egy év simán benne lehet akár 12-20 ezer fontba, és ez csak a tandíj. (Amerika ettől is drágább)

Én a BSc-t csinálom itt kint Angliában, viszont több mint 5 éve itt élek, és reménykedem abban, hogy a mesterképzést ugyanúgy csinálhatom mintha home student lennék diákhitellel, otthoni díjakkal..

2020. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
En is inkabb a magyar alap + kulfoldi mastert ajanlanam. Az alapkepzes alatt kimehetsz fel-egy evre Erasmusra, kicsit ismerkedsz a kulfoldon elessel, nyelvet tanulsz.
2021. jan. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 segitek_ ***** válasza:
80%

Ne hallgass senkire, csak magadra, ha érzel magadban energiát és azt, hogy meg tudod oldani a dolgokat valahogy, akkor menj ki és minél hamarabb. Beszélj olyanokkal, akik kimentek. Kérdezősködj olyan helyeken, ahol ezeket a vizsgákat csinálják. Ne itt. Senki nincs a Te cipődben, helyedben. Ha Angliát meg tudod oldani menj oda. Mindenki a saját helyzetéből indul ki, ha valakinek sok a 67 ezer egy nyelvvizsgára akkor annak a 30 000$ is sok lesz egy diplomára, mert a magyar mentalitás, hogy itthon az oktatás ingyen van. Annak nézz utána, ha külföldre mész az oktatás ingyenes, vagy fizetős, ki tudod fizetni minél jobb egyetemre menj és minél jobb szakra. Igenis számít hol végeztél. UK: Oxford, Cambridge,US: Harvard, MIT, Stanford, Európa: pl. ETH Zurich, stb. Ázsiát is nézd pl Nanyang University stb.


Az is számít mit végeztél...IT olyan szakok is vannak kint, amiről Mo-n álmodni se lehet. Molekuláris biológia jó elmehetsz vele akár elemző közgazdásznak is az USA-ban. Aerospace engineer megint olyan amivel tengernyi lehetőséged lehet.

Ne másnak higgyj, hanem magadnak, ha nemzetközi karriert akarsz gondolkodj már az elejétől nagyban, legyél iszonyú kitartó és allhatatos.

Az egyetemekről a tanulás mellett legfontosabbak a kapcsolatok.


Kínában 1 egyetemi helyre 10 000x-es a túljelentkezés és nem ingyenes az oktatás szóval ilyen agyakkal kell kint megküzdened, ha kintre jelentkeznél, de én még javaslom mindig a külföldet. Más szemlélet.

2021. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Miért nem lövik le az ilyen hülyeségeket írókat, mint #7... Sokat javulna a bolygón a nívó...
2021. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, be lehet fektetni a külföldi tanulásba, ha kell hitelből. Nem ezzel van a probléma. Hanem azzal, hogy a kérdező akkor is külföldi diák, és pont Angliába vagy Amerikába marhára munkavállalási engedély kell ha végzés után dolgozni is akarsz, amit nem adnak csak úgy.

Ha nem kimagasló a teljesítménye, akkor nem fogják alkalmazni, mert a cégeknek sokkalta több munka egy külföldit alkalmazni mint egy helyit. Angliával amíg EU tag volt, semmi probléma nem akadt. Most már igen. USA pedig mindig is problémás volt elhelyezkedést illetően. Semmi sem garantálja, hogy diplomázás után biztos munkahely várja a kérdezőt.

Az EU-ban nem áll fent ez a probléma, mert szabadon lehet munkát vállalni, vízum sem kell. Érthető módon olyan dologba befektetni ami nem ad biztos hozamot nem érdemes. Ha nem kap munkát és utána 30000$+ diákhitele is lesz, azt magyar fizetésből igen csak érdekes lesz visszafizetni. De ez csak az én 0.02 centem.

2021. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 segitek_ ***** válasza:
51%

Vagy a trollokat kedves 7-es?!


Ez nem hülyeség. Tanultam külföldön tudom miről beszélek, azért, mert Te nem hiszed el az a Te problémád nem az enyém.


Igenis megéri kimenni, ha kinti karriert szeretne befutni. Kint tanul és kint melózik utána. Miért olyan nehéz ezt elfogadni, hogy vannak akik ezt meg tudják lépni és meg is merik lépni és karriert is befutnak. Ja és a magyar bérek 5-10x-ét, vagy 20x-át keresik kellő szakmai tudással és tapasztalattal, mert van aki £500-1000-ot naponta keres nem hetente!


Ki mondta, hogy Ő nem egy zseni? Zsenik léteznek, azért mert alapból azt feltételezitek, hogy Ő nem az még lehet az.


Lényeg, ha van benned erő és kitartás ne add alább, amíg el nem éred a célod!

2021. jan. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!