Van itt olyan, aki elvégezte a Green Fox Academy képzését?
Minden érdekelne, a felvételitől a képzésig. Miket várnak el, mi a tananyag, hogy tanítanak, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?
A legjobban az EMBEDDED szakirány érdekelne, mivel ad ez többet/kevesebbet, mint a BME VIK megfelelő szakiránya? Vagy másként, itt miket tanítanak, várnak el, stb?
Van, Márti, aki 3 hónapja pincérnő volt, most programozó.
A BME-VIK-kel összehasonlítani meg röhejes, már bocs.
Igen van itt olyan, például én. Jómagam az Embededden végeztem, bár akkor még Hardware programozás címen futott, most a BOSCH-nál dolgozom, s teljesen jól be tudom tölteni a szerepemet, szintúgy a többi Foxos kollégám aki ide került.
Megpróbálok sorra válaszolni a kérdéseidre, ha nem elég kielégítőek a válaszaim kérdezz nyugodtan.
1 - Miket várnak el : Terhelhetőséget, jó tanulási képességet, angol tudást olvasva/beszélve. (Baromi intenzív a képzés ezek nélkül nem fog menni)
2 - Mi a tananyag : Mentorok álltal összeállított materialok. (Saját anyagot és, sok publikus tananyagot is használnak) Maga az anyag változik a partnercégek igényeihez mérve. Én C nyelven tanultam, Atmega meg Stm boardokon volt az élőben való gyakorlás. Csak a szükséges szintig volt elektronika tanítva ez a rész bőven a Vik alatti szinten volt, de nem is villamosmérnököket képeznek itt (A mentorunk nagyon vágta a villamos oldalt (Viken végzett), ha valakit érdekelt simán bele lehetett menni.
3 - Hogyan tanítanak: Nos ez az a rész ami merőben más mint amit a BME-n tapasztaltam. Emberközpontú a rendszer, egyetemi pályafutásom során egy-egy olyan oktatóval találkoztam aki emberként kezeli a másikat, s szívügye az oktatás. Pl van 7.db traning az oktatás során ami egy vagy fél napot vesz igénybe, s itt stresszkezelés meg hasonló dolgokkal foglalkoztunk.
Egy átlag nap felépítése:
Előre leeht tudni 1 héttel hogy melyik nap mi lesz a menü, az adott naphoz tartozó materialokat el kell olvasni / meg kell nézni, s a reggeli gyors check-in (mindenki mond pár mondatot, hogy hogyvan etc..) után átbeszéljük az aznapi anyagot hogy mennyire sikerült megérteni otthon. ~1-2 órát vesz igénybe s ezután indul a workshop ami ~ 6 óra hosszú. Ekkor feladatokat oldunk meg önállóan / csoportban ha úgy jobb. A feladatok mérete idővel nő s lesznek több napon átívelők. Ha az ember túlélte az alapozós s utána az orientációs részt akkor a projekt időszakban 7 hét alatt kell végigvinni egy nagy feladatot, scrum metodologiával.
4 - Elhelyezkedés : Akkor marad életben a cég ha az álltaluk képzetteket felveszik mert a partnercégek fizetnek értük. Ígytehát erre a részre igen nagy hangsúly van fektetve, s jó kapcsolataik vannak sok céggel. A diákok fejlődését végig követik a fő partnerek s amire az interjúkra kerül a sor már ismerik őket. Eléggé összetett meg bonyolúlt a dolog a lényeg az, hogy ha az ember csinálja lelkiismeretesen akkor tutira lesz állása, ha nem is az első körben de lesz. Nálunk 17 en végeztük el s 4 hónapra tudomásom szerint 16-an helyezkedtünk el.
Kicsit hosszú lett, de remélem informatív voltam.
Igen, abszolút. Nagyon köszi a válaszod!
Neked a BOSCH-nál mi a feladatod? Milyen ismeretek a legfontosabbak? Mennyiben különbözik a te munkaköröd/fizetésed egy villamosmérnökétől? Illetve ők mivel csinálnak/tudnak többet/kevesebbet? Van BSc/MSc diplomád is?
Előre is köszi.
Szia!
1. nem tudom hogy lehet összehasonlítani egy 3-5 éves képzést egy 4 hónapos képzéssel.
2. nem fogsz olyannal találkozni aki panaszkodna hogy nem elégedett miután kifizetett 1 millió forintot a képzésre
3. BOSCH nál szinte a minimum követelés a BSC
4. te melyik sebészhez mennél? aki 4 hónap alatt tanulta ki szakmát vagy aki 5 évig tanult az egyetemen?
5. azt sokszor hallottam green fox-osoktól hogy milyen nagyszerű és képzett tanárok oktatnak, aham attól még hogy zsenik oktatnak te még nem leszel az.
parasztvakítás az összes ilyen fizetős suli ;)
Személy szerint nem végeztem el, ellenben a párom igen én pedig kifejezetten közel vagyok a szakmához, egyetemen tanultam.
Ott kezdeném, hogy a legtöbb "volt hallgatók a képzésről" sztorikat érdemes azzal a mellékinformációval nézni, hogy minden hallgatójuk aláírja szerződésben hogy a képzés alatt, majd további (emlékeim szerint) 1 évig semmi rosszat nem mondhat a Green Fox-ról. :)
A mentorok legtöbb esetben egyetemi első- vagy másodéves hallgatók, olyan hallgatók akik otthagyták az egyetemet és elmentek mentornak vagy épp előző Green Fox diákok, akik mondjuk nem kaptak állást. Természetesen vannak iparból jövő szakik is, én a webes részbe láttam bele a párom miatt.
A tananyag a napközben készítendő feladatokon kívül youtube videók, Codecademy és társaik, blogposztok, dokumentációk voltak.
Az elhelyezkedés változó, különböző "csomagokra" lehet jelentkezni: akarod-e, hogy ők közvetítsenek ki téged valamilyen céghez, vagy majd keresel magadnak állást. Az előbbi esetben a képzés után 10 hétig csak az általuk kijelölt cégekhez mehetsz interjúzni. A cégek, akik partnerségre lépnek a Green Fox-al szintén különböző csomagokra jelentkezhetnek.
A cégeknek hallgatónként egy képzés árával vetekedő summát kell letenniük utánad, emiatt a 10 hét alatt más cégek igencsak vonakodva interjúztatnak, persze bevállalhatod a Green Fox felé a szerződésszegést.
Ha egy adott évfolyamban épp nincs a cégek között egy kifejezetten nagy multi, akkor általában a cégek 1-2 max 3 embert visznek el, a partnerekből pedig az akkori meg a mostani belsős információim szerint egyre kevesebb van (egy évfolyamra kb 7, az évfolyamon meg 60 hallgató). Emiatt pedig a 10 hét közepétől, végétől már elég kellemes pánik ül be a továbbra sem elhelyezkedett hallgatókban és elkezdenek maguk is állást keresni (ezt ajánlják is sutyiban mentorok). Ezt csak a webes részekről mondhatom el.
A statisztikában nincs különszedve az, hogy kit helyeztek el ők sikeresen, ki pedig maga talált állást a 10 hét után, erre esetleg érdemes lehet külön rákérdezni, hátha el is mondják.
Az elhelyezkedésnél, mielőtt bootcamp-be vág az ember, azt is érdemes figyelembe venni, hogy ezek a képzések terjednek, mint a gomba. Hány havonta van kifutó évfolyam, hány ember akar épp elhelyezkedni junior alatti tudással, majd azt, hogy hány cégnél lehet igény ilyen dolgozóra (aki hónapokig, fél évig is igazából negatív haszon, mert tanítani kell és fizetni is). Mindemellett hány éve futnak ezek a képzések, a cégek azóta mennyire ábrádulhattak ki. A csökkenő partnerszám köszönhető annak is, hogy egyszerűen elkezdett feltelni a piac, már nincs igény ennyi kezdőre. A prágai kiruccanást is lehet magyarázni: piaci rés, ott még nincs ilyen és a cégek sem tudják, mire számítsanak, csak azt, hogy jól hangzik. Olcsó, junior munkaerő, népszerű kulcsszavak (data scientist etc.).
És akkor most egy kis magán sztori. Mint említettem szakmabeli vagyok, egyetemről. Az "én kategóriámba" tartozók nagy része elvből elítéli a hasonló képzéseket. A párom szakmaváltást tervezett és bevallom, hogy én (hülye) ajánlottam neki a Green Fox-ot, mert azt gondoltam egy gyakorlatorientált, kiscsoportos gyors képzés hasznos lehet. Napi 8 órában programozni 4 hónapig pedig elég jó szintet biztosíthat, főleg ha közben fejlesztők segítik őket és normális a content. Nem mérnöki, nem "szoftverfejlesztő" szint, de ahhoz elég, hogy egy cégnél senioroknak bedolgozó munkát végezzen, majd onnét szépen fejlődik. A legtöbb bootcamp erre jó, erre elég.
Mégis, azt érzem, hogy egy kis önfegyelemmel (leülsz, csinálod) bőven elérhető az, amit a Green Fox nyújt. Ha nincs meg az önfegyelem, hogy magad csináld, akkor pedig én egy korrektebb bootcamp után néznék, ahova megéri azt a több, mint 1 milliót fektetni.
U.I. A páromnak sikerült elhelyezkednie, saját maga útján. A cég nem a hozott tudása miatt vette fel, hanem a lelkesedése, tudásvágya miatt. Azóta ő is látja, hogy a Green Fox a hirdetések ellenére nem ad egy junior szintet, a cég rendszerint küldi el az érkező jelentkezőket a GF-től. A marketing egy baromi veszélyes dolog, a pedig GF kegyetlen jól csinálja.
Előző vagyok.
Amit ajánlani tudok: mielőtt jelentkeznél vagy jelentkezne bárki ilyen képzésre, menjen el néhány szakmai meetup-ra (meetup.com-on lehet találni) és érdeklődjön a szakmabeli embereknél (előadók) az adott képzéssel kapcsolatban. Mi a véleményük róla, mire tartják a nyújtott tudást, ilyesmi. Az infósok alapvetően elég nyitottak és legalább nem azzal a kérdéssel mész oda hozzájuk, hogy keresnek-e ilyen embert mert te ezt és ezt a képzést végezted el és fizetned kell hamarosan.
Szintén a párom végezte el a Green Foxot, és az utolsó betűig egyetért az előző hozzászólással.
Egyre több a diák, egyre kevesebb a partner (másfél hónap alatt a hallgatók kb. 10%-át helyezték el és egyfolytában hazudoznak nekik az egész partner-szituációról). Gyakorlatilag az összes hallgató csalódott az egészben, de ezt szinte sehol nem olvashatod, mert tényleg szerződésben van rögzítve, hogy nem írhatnak negatív véleményt.
Ugyanezt a tudást teljesen ingyen meg tudod szerezni online, sőt, a green fox már inkább egy fekete pontnak számít az önéletrajzodon, mintsem előnynek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!