Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik a legnehezebb nyelvvizsga?

Melyik a legnehezebb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Van sok fajta, ezek közül melyik a legnehezebb?
2009. aug. 29. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelvből?
2009. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a nehéz, van akinek az Origó könnyű volt, van aki meg megszenvedett a TELC-el is mert nem volt szókincse.
2009. aug. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Angol nyelv.
2009. aug. 30. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Angolból a Rigó utcát mondják a legnehezebbnek (személyes tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban).
2009. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem az a legnehezebb, amelyikre nem készülsz fel rendesen. mindenhol más és más a típusfeladat. ha ezekre gyakorolsz, akkor meglesz akár telc, akár ecl, akár rigo,..
2009. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én közép és felső fokún is origón voltam angolból és egyik sem volt nehéz. Viszont mikor választottam, hogy telc-re vagy origóra menjek felsőre, megnéztem a telc-es mintafeladatokat és nem voltak túl barátságosak. Rengeteg feladat van és mind ez a hüly kompetencia alapú, hogy válaszd ki, melyik cím illik melyik szövegdarabhoz. Most bocsánat, de mikor fogok én egy nyelvet erre használni? Max ha véletlenül bedobok egy szerződést az irat-megsemmisítőbe és utána össze akarom rakni. Ezzel szemben az origó ugyan régimódi és van nyelvtani teszt, de fordításra, tolmácsolásra (ez csak a felsőn van) hamarabb lesz szükséged. Mondjuk tény és való, hogy embere válogatja, mert németből meg telcen voltam és nagyon könnyű volt. Viszont arra meg sok típusfeladatot kell gyakorolni, mert nem lehet szótárat használni (origón igen, kivéve a nyelvtani résznél). A hallásutáninál a telc igaz-hamis, tehát jó eséllyel be lehet tippelni, de origón magyar kérdések vannak, amikből kiderül miről szólt a szöveg és rizsázással, találgatással meg minimális megértéssel 20-ból 10 pontot simán össze lehet szedni (még többet is, nekem 16 lett), az meg bőven elég. A telcnek talán még hátránya, hogy amit bejelölsz, az vagy jó, vagy nem. Ha meg szövegesen rizsázol, azt lehet fellebbezni, ha ne jönne össze, plusz benne van a szubjektivitás. Én angolból abszolút az origóra szavazok.
2010. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Cambridge nyelvvizsga a legnehezebb. Azt hiszem kb. Nyolc helyen lehet lerakni Mo.-n. Keress rá interneten. Ez kell Angliában is és az egész világon elismert.
2011. szept. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kloy90 válasza:

Minket egyetemen, angol szakon a Cambridge CPEvel fenyegetnek a tanáraink és eléggé be vagyunk rezelve tőle, annak ellenére, hogy már azért érezzük, hogy jó úton haladunk felé. Én örömmel fogok nekifutni a kihívásnak.


Ha gondolkodtok egy ilyenen itt egy lista, milyen Cambridge nyelvvizsgák vannak még: [link]

2012. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Euroexamp baromi magolós, szóbelire vannak témák. Ezeket kell kívülről tudni. Nem tudod irányítani a beszélgetést, hogy megmutasd hogy a nyelvtant tudod vagy a szavakat. Ezeknek a témáknak a szó anyagát magadnak kell kiszótáraznod. Minden más adott csak a lényeg nem. Írásbelije szerintem könnyű.
2016. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!