Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg a Goethe nyelvvizsga...

Tényleg a Goethe nyelvvizsga a legjobb németből? Manapság mindenkitől azt hallom, hogy ez a legelismertebb, de ugyanakkor a legnehezebb is.

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgáznom kéne hamarosan, de teljesen tanácstalan vagyok.:):D Menjek Goethe-re vagy egy más típusú nyelvvizsga pl. Origó is megteszi? Később germanisztika szakon szeretnék továbbtanulni, tudom, hogy ott úgyis csak az emelt szintű német érettségiért kapok pluszpontot, ami kötelező is, de azért jó lenne egy nyelvvizsga. :D
2010. máj. 8. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A Goethe azét a legjobb, mert világszerte elismerik, németországi tanulás, munkavállalás esetén ezt kérik. Szóval ha vannak ilyen irányú terveid, szükséges lehet neked a jövőben, hogy elismert nyelvvizsgával rendelkezz, akkor menj Goethe-re. De tényleg nehéz és igen drága (szóval úgy nem éri meg elmenni, hogy lesz ami lesz max. nem sikerül, mert drága mulatság).

De ha nincs szükséged rá, akkor felesleges sok pénzt és energiát belefektetni, akkor megteszi bármilyen más államilag elismert nyelvvizsga is. Itthon továbbtanulásnál, munkavállalásnál nem nézik, melyik vizsgát csináltad, max. magadnak szerezhetsz örömet, hogy neked Goethe vizsgád van.

2010. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Baromira nem érdekli őket, hogy hol szerezted a nyelvvizsgádat. A goethe-t tényleg csak azért mondják, mert mindenhol elismerik. Amúgy ha az eltére mész, akkor akár Origót is megpróbálhatod, mert azt az elte csinálja. Legalább megismersz 1-2 tanárt a leendő tanáraid közül :P
2010. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sztem az ÖSD is nagyon jó bár egyesek lenézik, mert osztrák, és ezzel úgy gondolják már, hogy már akkor nem is jó nyelvvizsga, pedig sztem könnyebb mint a Goethe, és mindkettő ad nemzetközi bizonyítványt is, ebből a szempontból előnyösebb, ha ilyen tipusút csinálsz, de én az ÖSD-t javaslom
2010. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha germanisztikára készülsz, ott perfect megtanulsz németül, kell is majd tenned felsőfokú nyelvvizsgát.. szóval most teljesen fölösleges lenne középfokúznod, ráérsz majd pár év múlva felsőzni, amikor is már van aktív szókincsed és rutinod a vizsgákat illetően jah és biztos német tudásod :)

most inkább tegyél emelt szintet, az belépő a germanisztika szakra, majd utána vizsgázhatsz még, akár Goethe-t is :)

amúgy igen, az ÖSD is világszerte elismert és ugynúgy jó és megfelelő.. a TELC is német székhelyű, 2 bizit ad, ismerik azt is, de picivel elismertebb a másik 2 (Goethe és ÖSD) talán azért is, mert a TELC nem régi..

2010. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért sose árt egy nyelvvizsga! Én germanisztika szakon vagyok, és nem tudok olyan évfolyamtársat mondani, akinek ne lett volna min. egy középfokúja németből, mikor idejött. A másik meg az, hogy nem kell a diplomához felsőfokút csinálni, mert a diploma felsőfokúnak számít már önmagában is!
2010. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!! :)
2010. máj. 8. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is az ÖSD-t javaslaom. Kicsit könnyebb, mint a Goethe, de ugyanúgy elismert mindenhol.
2010. máj. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!