Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 10. osztállyal van ingyenes...

12:00 kérdése:

10. osztállyal van ingyenes okj képzés?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szakmunkásképzők indítanak min. 9., illetve min. 10. osztályra épülő szakmákat, pl.: gázszerelő, villanyszerelő. Több szakma is van, de a családban ez a kettő fordult elő. Egy unokatesóm csinál 11 osztályra villanyszerelőit, anya barátjának a fia meg 9 osztályra gázszerelőit. Az első okj meg ingyenes 22-23 éves korig.

Anno (2 éve) úgy segítettünk nekik, hogy anya egy volt osztálytársa összevont szakmunkásképzőkben főigazgató és ő javasolta ezeket a lehetőségeket, van ahova elég 9 osztály, de van ahol kell a 10. Nem tudom lány vagy-e vagy fiú, de szerintem főleg a fiúknak van több szakmalehetőség ennyi osztállyal. Érdeklődj hozzád közeli sulikban.

2013. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de mindenhol azt írja hogy fizetni kel a képzésért.
2013. jan. 10. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Az OKJ-s szakmák nagy részének előfeltétele az érettségi. Igen, megszűnik az ingyenesség, szeptembertől félévente 90.000 Ft lesz a tandíj, én ezt hallottam. És a képzések nem 2, hanem 3 évesek lesznek. Ezt most nappali tagozatra írtam. A levelező ennél sokkal drágább természetesen.
2013. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Illetve a Magyar Közlöny 88. számában lehet még erről információt találni.

2013. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"megszűnik az ingyenesség, szeptembertől félévente 90.000 Ft lesz a tandíj"


ez ugye valami vicc?akkor nekem már fizetnem kell majd az első szakmámért?

2013. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!