Balint91 kérdése:

Beiratkozhatok egy esti tagozatu kozépiskolaba, ha egy olasz érettségim van?

Figyelt kérdés

Olaszorszagban szulettem és nottem fel, de megvan a Magyar allampolgarsagom mert anyukam magyar.

Most idegennyelveket tanulok az egyetemen (itt olaszban), es azon gondolkodom, ha diploma utan, 3 év mulva, oda koltozzek e es beiratkozzak egy esti tagozatra hogy kaphassak egy magyar erettsegit is.

Nalunk az iskola mashogy mukodik: 5 év altalanos iskola, aztan 3 év "scuola media" (a harmadik osztaj a scuola media-ban egy 8ik-os magyar osztajhoz felel), aztan 5 ev gimnazium vagy szakiskola (amely eretsigivel vegzodik).

Szoval most egy eretsigim van meg egy "scula media-i" bizonyitvanyom is, es majd (remelem) egy diploma is.

Szerintetek lehetseges lenne? Vagy milyen vizsgakat kene tennem?

Nagyon szépen koszonok mindenkit, aki erre valaszolni fog.



2012. nov. 17. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt kellene megnézni, hogy az "olasz érettségi" mennyiben feleltethető meg egy "magyar érettségivel". Ha egyenértékű és így megfeleltethetőek, akkor nem feltétlenül kell még egy-két évet visszaülnöd az iskolapadba.


Mi az, amihez neked esetleg konkrét "magyar érettségi" kellene?


Milyen idegen nyelveket tanulsz most? Iskolában tanulod őket? Milyen szinten vagy, leszel belőlük?

2012. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ertem! hat akkor gondolom a legjobb az lenne, ha egy kozepiskolaba érdeklodnék.


En Pisa-ban tanulok az egyetemen, nemet es roman nyelvet, eléggé jo az oktatas, ugyhogy abba remenykedem hogy majd kozep-magas szinten fogom oket beszelni.


Azert szeretnek magyar gimnaziumba jarni, mert szerintem ez egy nagyon jo alkalom lenne ahoz, hogy a magyart egy "majdnem magyar anyanyelvu" szinten tudhassam.

Mar szerencsere elegge jol beszelem a nyelvet, de igazabol csak anyammal meg par barattal tudom itt hasznalni, es mivel az almom az, hogy mufordito legyek, ez biztosan egy gazdasag lenne!


Meg oszinten kivancsi vagyok milyen az ottani elet; sokat nyaraltam mar nalatok, de soha se laktam vagy dolgoztam ott!

:)

2012. nov. 19. 02:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismét az első válaszoló vagyok.

Tetszik a terved, remélem, sikerül megvalósítanod.

Ha gondolod, levelezhetünk magyar nyelven nyelvtanulás céljából.

Én jelenleg angolt tanítok egy itthoni iskolában.

Engem is érdekel a nyelvtanulás, fordítás. :)

2012. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!