Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Épület automatizálás: PLC,...

Épület automatizálás: PLC, KNX/EIB?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még régen testvérem Elektronikai technikus képzésen vett részt, ott ismerkedett meg az EIB technológiával. Kicsit utánanézve engem jobban is kezdett érdekelni ez, viszont ilyen irányú képzést konkrétan nem találtam sehol. OKJ-ben néztem, de nem tudom merre induljak. Automatikai műszerész/technikus? Erős/gyengeáramú elektrotechnikus? Rátaláltam a Loxone weboldalára, ahol ír oktatást ( [link] de erről is ennyit tudok hogy van, hogy mennyi idő, milyen képzés, egyáltalán nappalinak minősül-e? (Tehát járnak-e a diákkedvezmények, árvaellátási, stb.)

Valaki tud esetleg erről valamit? Esetleg konkrét iskolát, képzést? Leginkább nappali iskolarendszerű és/vagy ingyenes érdekelne /árvaellátási miatt/.



2012. aug. 10. 00:04
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar - Villamos energetikai szakirány - Energetikai Informatika

vagy Automatika szakirány - Épületautomatika.

Én eninfós vagyok és mi egy fél évig tanultuk a rendszert Energetikai-Informatika I. tárgy keretein belül. ETS 3-ban dolgoztunk a laborokon.


dr. Kovács Károly Tanár Úr tanított minket.


Most találtam egy oldalt ahol van egy ingyenes és egy fizetős képzés. Vicces, hogy pont a sulinkban zajlik az oktatás és nem is tudtam róla. :)

[link]

2016. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Üdv ismét!


Előző vagyok és annyit elfelejtettem hozzátenni, hogy a KNX oldalán is van egy ingyenes hasznos kurzus, videókkal szemléltetve amelynek elvégzésével az ETS 5 Demo változatot kipróbálhatod gyakorlás céljából. Max 5 KNX eszközt hozhatsz létre vele projektenként.

[link]


Ha további kérdésed van itt az elérhetőségem: rezsicc@indamail.hu


Üdv,

Rezső

2016. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!