Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Yuri Gagarin ismerte Valentin...

Yuri Gagarin ismerte Valentin Bondarenkot?

Figyelt kérdés

jan. 11. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Googli, első találat: Igen.
jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem. Rá kerestem, nem adott ki semmit
jan. 12. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

1960. április 28-án húsz társával együtt választották ki, hogy a Szovjetunió első űrhajósai között legyen. A csapatnak ő volt a legfiatalabb tagja, ezért Valentyin Junior, illetve Csingiling néven becézték. Kiképzésük május 31-én kezdődött meg, abból a célból, hogy a Vosztok-program űrhajósai legyenek.


A kiképzés során 1961. március 23-án, Moszkvában, egy 15 napos alacsony nyomású kamrában eltöltendő gyakorlat során súlyos baleset érte. A kabinban 100%-os oxigén légkör volt, s miután néhány bioszenzoros érzékelő helyét megtisztította alkoholos törlőkendővel, azt véletlenül az elektromos főzőlapra ejtette, amitől a kabin azonnal lángra kapott. Bondarenko a rendelkezésére álló gyapjúból álló ruhával próbálta eloltani a tűzet, de ez ebben a környezetben még tovább súlyosbította a helyzetet. Testének nagy része harmadfokú égési sérüléseket szenvedett el. A helyi Botkin Kórházba került a sebész és traumatológus Vlagyimir Goljahovszkij vette ápolásba. A sérülésének súlyosságát jól jellemzi, hogy kizárólag a talpán (melyet a csizmája megvédett) találtak olyan pontot, ahol az infúziót be tudták kötni. Az orvos feljegyzései során Bondarenko többször is elmondta (amíg el nem veszítette eszméletét), hogy kizárólag ő hibázott, és senkit se büntessenek meg miatta. Betegágyánál Jurij Alekszejevics Gagarin is megjelent, aki később a világ első űrhajósa lett.

jan. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!