Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nagyon megrémültem, amikor...

Nagyon megrémültem, amikor egy ilyen smst kaptam az egyetemtől, mi ez?

Figyelt kérdés

Szóval a DE. Hallgatója vagyok jelenleg. Sajnos csúsztam egy évet, azaz idén nyár helyett, majd januárba kell vizsgáznom, és jövő januárra kapok diplomát. Ez így rendben is ment, idén leadtam a kötelező beadandókat, gyakorlatokat stb. kivéve egyet, sajnos a tanár 2 hónapig nem volt képes vissza jelezni, hogy most mi is a teljesítmény feltétele. Most kapok egy olyan üzenetet, hogy állami ösztöndíjasról önköltséges lettem, az aktív státuszt pedig majd még nem meghatározott.


Szóval ezt értsem úgy, hogy már ezt az évet nekem kell fizetnem (mert ugye csúsztam) és szeptemberben kell majd ezt jeleznem, hogy ez így rendben van, és aktívra váltom a hallgatói jogviszonyt?


Kérlek segítsetek, nagyon meg vagyok ijedve



aug. 13. 17:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, jövő nyárra kapok diplomát
aug. 13. 17:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy nem 1 tárgy csúszása miatt pakoltak át önköltségesre (hacsak nem pont annak a kreditje hiányzott). Nézd meg, hogy mi volt az elvárás, és abból mit nem teljesítettél.


Ha így van, akkor sajnos igen, a következő két félév fizetős lesz neked, amíg vissza nem kerülsz államira. Passziválhatsz is, vagy ki is iratkozhatsz, akkor nem kell fizetned.


Mindenképp hívd fel a Tanulmányi Osztályt, az is lehet, hogy tévedés történt.

aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 ja, akkor lehet, hogy csak simán elfogytak az állami féléveid. Igen, mindenképp fizetned kell.


Elvileg lehet kérni részletfizetést is, ha az egyösszegű befizetés nagyon megterhelne.

aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
aug. 13. 17:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Az még nem is baj, mert már egy felévem van hátra csak, viszont semmiféle kicsapás nem lesz igaz?
aug. 13. 17:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.
aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel nem a csúszás az oka, más is csúszik és marad államis, hanem a nagyon kevés kredited ebben az évben. Úgyhogy fizened kell, és még nem aktiváltad a féléved.
aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na és a félévem, gondolom nem amiatt lett még nem meghatározott, mert késtem aktiválni a félévet, hanem akkor aktiválhatom, amikor az összeget elutalom, amit kiszabnak, mert úgy tudom szeptember végéig van időd aktiválni.
aug. 13. 18:02
 9/9 anonim ***** válasza:

A félév azért nem meghatározott, mert még semmit nem állítottál be, se nem aktív, se nem passzív.

Ráadásul a DE honlapján világosan le van írva, hogy október első napjaiban írják elő a ktg-t, és október a befizetési határidő...

aug. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!