Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tapasztalat valakinek az...

Tapasztalat valakinek az állatorvosi asszisztens tanfolyamról?

Figyelt kérdés
Állatorvosi asszisztens szeretnék lenni mindig is ezt szerettem volna csinálni. Mindenképpen olyan tanfolyami képzést szeretnék ahol egybe van a gyakorlattal és külföldön is tudok dolgozni. Tapasztalat valakinek esetleg, hogy melyik képzés lenne a legjobb?
jún. 9. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges (munkatapasztalat sokkal többet számít, Dunát lehet rekeszteni a papírral rendelkező, tapasztalat nélküli, álláskeresőkkel), de ha mindenképp ki akarsz dobni rá egy millát, akkor csakis az Állatorvosi Egyetem vagy a Murmuczok képzése közül válassz, többivel popódat törölheted. Külföldön viszont még ez a kettő se ér semmit, ha ilyen jellegű terveid vannak, akkor a képzést is az adott országban végezd el.
jún. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez szomorú. Úgyértve kiadni olyan sok pénzt fölöslegesen(ahogy eddig máshol is olvastam,mindenki azt írta nem éri meg a papír). Az egy dolog,hogy megmondjuk az illetőnek,hogy ezen vagy azon a képzésen kívül más nem éri meg,meg,hogy gyakorlati tapasztalat nélkül nem ér az ember semmit,de azt sehol se olvastam,hogy bárki is írta volna hol szerezhet gyakorlati tapasztalatot. Mondjuk,hogy kérdezősködjön állatorvosi rendelőknél,hogy szükség van-e bármilyen segítségre,mondjuk takarítás terén,talán az elején még fizetés nélkül.

Félre ne értsetek,én nem tapasztalatból beszélek. Csak úgy tippelgetek,hogy aki tényleg rendelkezik bármiféle tapasztalattal,nagyából mit kéne mondjon,hogy azért egy kicsit is bátorítani próbálja az illetőt.

Amúgy én is érdeklődöm az állatorvosi asszisztens pálya terén,szóval,ha bárki,bármi hasznosat meg tud osztani velünk,ne tartsa magában! Nyugodtan ossza meg.

jún. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én már többször leírtam a történetemet, de akkor újra:

Anno iskola mellett önkéntesként kezdtem egy állatvédő egyesületnél, ami szoros kapcsolatban állt az állatorvosi rendelővel (viszonylag sokat jártunk be infuztatni beteg kölyköket és oltásra is sokszor mi vittük az állatokat). Így már ismerős voltam az ott dolgozóknak mikor rákérdeztem, hogy nem járhatnék-e be tanulni, mert érdekel az állatorvosi/áo asszisztensi munka. Eleinte csak megfigyeltem, meg minden alja munkát elvállaltam szó nélkül, hogy lássák én ezt tényleg komolyan gondolom. Aztán idővel egyre több mindent engedtek csinálni és pár hónap alatt mindenre megtanítottak. Szinte az összes szabadidőmet a rendelőben töltöttem, hétvégén nyitástól zárásig, hétköznap pedig ahogy végeztem a suliban rögtön bicajoztam át és zárásig bent is maradtam.

Először csak beugrósként dolgoztam tanítási szünetekben. Mikor valaki szabadságra ment, akkor helyette engem osztottak be, így ők se voltak munkaerő híján és végre én is kaptam valamennyi pénzt a munkámért. Végül érettségi után ők ajánlották fel, hogy felvennének teljes munkaidőre.

Szerintem tapasztalatot csak úgy tudsz szerezni ha bevállalod, hogy pár hónapig fizu nélkül minden szabadidődet rendelőben töltöd és azért az sem árt ha van valamilyen kapcsolatod az adott rendelővel korábbról (pl saját állatoddal oda jártok), így ők is tudják, hogy megbízható vagy. Illetve az nagyon fontos, hogy teljes szívedből csináld és jól bánj az állatokkal.

tegnapelőtt 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!