Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az új Fotográfus OKJ két...

Az új Fotográfus OKJ két szakiránya között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2020. szeptemberétől megújítják a fotós okj képzést.


Ez a két szakirány lesz elvileg:

kreatív fotográfus

művészeti fotográfus


Mi a különbség?



2020. márc. 13. 14:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy átrakták a kérdésemet a fotós kategóriából ide, hogy még véletlenül se olyan emberek válaszoljanak, akik értenek hozzá!
2020. márc. 13. 18:26
 2/3 anonim válasza:

A muveszeti az mindekepp a muveszi reszevel foglalkozik. Sokkal tobb muvtori, erthetetlen ocsmanysagok amikre azt mondjuk muveszet.

A kreativ pedig valoszinuleg az alkalmazott fotografiat jeloli. Magyarul azokat a fotosokat akik cegeknel dolgoznak vagy aksr alapitanak es nem onallo eget rengeto muveszeti szemleleteket akarnak abrazolni.

2020. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Erre sem azért nem kaptál választ, mert átrakták, hanem mert káosz van.


Nézd meg az eredeti felállást:

- kezdetben volt egy egy éves alkalmazott fotós OKJ, majd ezt átalakították és lett belőle két éves "fotográfus és fotótermék kereskedő" képzés

- 2016-ban csatlakozott ehhez a "művészeti és médiafotográfus" képzés.

Más szakmacsoporthoz tartozik a kettő és más a felelős minisztere is, de nagyjából ugyanazt a munkakört lehet velük betölteni.


Ha március 13 óta sikerült belelapoznod a két különböző OKJ követelményeibe, akkor már tudod, hogy:

- a fotótermékkereskedőn hangsúlyosabb a vállalkozási ismeretek, tanulnak kereskedelmi ismereteket is, továbbá tanulnak optikát is. a vizsgára min. 25 képes portfólió, 20 képes vizsgaremeket kell leadni, van egy szóbeli vizsgarészük (nyúlfarknyi fotótörivel és termékismertetővel), van fotós gyakorlati vizsgájuk, ahol helyben kell fotózni és képet kidolgozni.

- a művészetin hangsúlyosabb a művészettörténet, a videózás, tanítanak analóg technikákat és igen, olyan "erthetetlen ocsmanysagokat amikre azt mondjuk muveszet". Vizsgára min. 20 képes vizsgaremek és min. 50 képes portfólió kell, cserébe viszont helyben fotózni és képet kidolgozni nem kell. A szóbeli vizsgán külön tételsora van a művtörinek.

[link]


Az alapok viszont azonosak: ugyanúgy meg kell tanulni a művtörit, a fotótörit, jogot, fényképezőgépet használni, a helyes expozíciót, kompozíciót, stúdiómunkát, különböző szakterületeket (portré, tárgy, természet, sport, rendezvény stb.), szóval emiatt teljesen felesleges 2 különböző képzést működtetni. A leírások alapján ezt fogják racionalizálni - viszont publikált kerettantervet nem láttam hozzá. Az más kérdés, hogy tudjuk mi szokott kisülni a hirtelen bevezetett nagy változásokból...

2020. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!