Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol alapfokhoz (A2) milyen...

Angol alapfokhoz (A2) milyen nyelvtani részek kellenek?

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék, ha valaki felsorolná, vagy adna egy linket, amin fel van sorolva.
2010. júl. 9. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt most hirtelen meg nem mondom neked, de alapfokú nyelvvizsgára ehogy menj, semmitre nem mész vele.
2010. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, milyen típusú nyelvvizsgára mész. Én origo-n voltam. Igazából semmi bonyolult nyelvtan nem kellett, én pl. nem is tudtam az összes igeidőt. Egyszerű és folyamatos jelennel, befejezett jelennel elboldogultam. Ezen kívül még egyszerű múlt meg a jövő idők közül az egyszerű jövő idő, meg a going to volt amit tudtam. Írásbelin volt két szöveg amihez kérdések voltak, de ott nem volt se passzív mondat, se műveltetés, simán le lehetett fordítani egyszerű szövegek voltak. A levélírás az már nehezebben ment nekem, mert írásbelire úgy mentem, hogy nyelvtanból nem tudtam sokat, nehezen ment az, hogy magamtól fogalmazzak meg mondatokat(vagyis hogy helyesek legyenek)így a levelem is nagyon egyszerű szövegű lett, azt hiszem a legbonyolultabb egy if-es mondat volt benne.

A szóbelin meg simán megéltem a fent említett igeidőkből, a képnél csak annyit mondtam h mit látok rajta, igazából a szóbelin te döntöd el, milyen nyelvtani szabályokat használsz fel, tehát ha a feltételes mód nem megy, akkor nem kezdesz bele olyan mondatba, amiben ezt kell használni. Amikor kérdéseket tettek fel, sokszor kezdtem az I would like-kal a mondatot, ez után tudni kell hogy ,,to" jön az ige elé, vagy ha szeretsz vmit, akkor a like után -ing-et kap az ige. Tényleg csak a legegyszerűbb dolgokat tanuld meg, de azokat tökéletesen. Annyi elég. A lényeg h folyamatosan beszélj. Nekem elsőre meglett.De én csak az origo-ról tudok nyilatkozni, a többi típusnak nyilván más követelményrendszere van.

Az első válaszolónak is igaza van, inkább középfokra menj, bár abból az origo-t nem ajánlják, mert nagyon nyelvtanközpontú. Középfokra meg minden nyelvtan kell, az összes igeidő stb.

2010. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy az A2 még nem alapfok, az alapfok a B1 az eu szintjei alapján. A2 az a 2. szint :) amúgy 2. válaszoló leírt mindent.
2010. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!