Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elsős kislányom angolt vagy...

Elsős kislányom angolt vagy németet tanuljon alsóban?

Figyelt kérdés

Kislányom most szeptemberben kezdi az általános iskolát. Az már biztos (hogy ha valamilyen okból nem megy más suliba), hogy két nyelvet fog általánosban tanulni, angolt és németet. Ebben az iskolában az a módszer, hogy első 4 osztályban tanulják az egyik nyelvet a gyereket, választás alapján,majd 5. osztálytól bejön a másik nyelv is. Felsőben ez a 2. nyelv több óraszámban lesz, mint az 1., és nyilván intenzívebb tempóban is, ezért 8.-ra elérik az első nyelv szintjét.


Szeptemberig ki kell választanunk, hogy az első 4 évben melyik nyelvvel kezdje a lányunk, angollal vagy némettel. Tudom, hogy az angol sokkal fontosabb nyelv, viszont szerintem a német nyelv nehezebb nyelvtana, szabélyrendszere jobb, ha már 7 éves korától rögzül benne. Persze nem szabályokat tanulnának, hanem játékosan, mondókák, majd az egyszerű ragozások, mondatok... Mindenki azt mondja, hogy ha valaki kiskorában (úgy 8-10 éves korig) sokat hall egy nyelvet, akkor a nyelvtani szabályok is (persze nem tudatosan, nem konkrét nyelvtantanítással) sokkal jobban rögzülnek, a különböző szókapcsolatok, ragozások természetessé válnak és később ezt már nehezebben veszi be az agy. Mivel (véleményem szerint) a német ilyen szempontból nehezebb, ezért gondolom, hogy már most meg kéne ismerkednie játékos formában a nyelvvel, és az alapokat megtanulni, az angolt meg elkezdi 5.-ben, és 8.-ra abból is hasonló szinten lesz, vagy akár még magasabban.


Ami viszont az angol mellett szól: már többen kérdezték tőlem, hogy ugye nem gondolom komolyan, hogy a németet választom, hiszen az angol a nagy világnyelv, azt kell hajtani minél jobban, minél fiatalabb kortól, 10 éves kor felett késő elkezdeni (én ezzel nagyon nem értek egyet.)

Viszont azt a véleményt én is osztom, hogy a kiejtés miatt jó lenne már most elkezdenie az angolt, minél kisebb, annál jobban rögzül a jó kiejtés. (Mondjuk ha a tanár is erős akcentussal ejti, akkor nem sokat ér ez...)


Szerintetek?


2010. júl. 7. 11:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Német után könnyebb az angol, de angol után nehezebb a német.

De fontos már most elkezdeni? Ötödikben mindazt meg tudná tanulni, mint amit elsőtől negyedikig. A mondókák megtanulásában és a kiejtésben lesz némi előnye.

2010. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint nem csak én látom úgy, hogy a némettel érdemes kezdeni.


Utolsónak: elkezdődik a nyelvoktatás kötelezően az első évben, de ez manapság már a legtöbb iskolában így van. Unokaöcsém most volt 4. osztályos, ők két nyelvet tanulnak elsőtől kezdve. (Elsőben heti egy-egy német és angol.)

2010. júl. 7. 16:55
 13/17 anonim ***** válasza:
Némettel kezdjen, én is azzal kezdtem és angolból is remek vagyok:D
2010. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha utána valamilyen újlatin - spanyol, olasz, francia - nyelvet lehet tanulni vagy ez a vonal lesz követendő/kedvenc sok-sok év múlva, akkor az angolt ajánlom. (Talán ilyen fiatalon még nem, de a közös latin szókincsalap sokat segíthet majd, oda-vissza a későbbiekben.)
2010. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van, én angolt tanultam 1. osztálytól kezdve majd később spanyolt is, nagyon könnyen ment az angol után
2010. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ebben a suliban csak angolt és németet lehet tanulni, az majd kiderül, hogy középiskolában mit fog, de hát még csak 7 éves, egyelőre nem azon gondolkozom még...:)


Köszi a további válaszokat is.

2010. júl. 7. 23:25
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én németet tanultam általános iskola első osztályától, sőt már az oviban is tanulgattunk németül verseket, egyebeket:) 6-7. körül vezették be az angolt, és a német mellett könnyen tanultam. Gimiben sem volt gond a nyelvekkel.

Egy ismerősöm gyereke 2 évet járt iskolába Angliában, itt Magyarországon pedig német szakos lett, de nagyon jól megy neki.

Az angollal többre megy, de a német is fontos nyelv.

2010. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!