Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elsős kislányom angolt vagy...

Elsős kislányom angolt vagy németet tanuljon alsóban?

Figyelt kérdés

Kislányom most szeptemberben kezdi az általános iskolát. Az már biztos (hogy ha valamilyen okból nem megy más suliba), hogy két nyelvet fog általánosban tanulni, angolt és németet. Ebben az iskolában az a módszer, hogy első 4 osztályban tanulják az egyik nyelvet a gyereket, választás alapján,majd 5. osztálytól bejön a másik nyelv is. Felsőben ez a 2. nyelv több óraszámban lesz, mint az 1., és nyilván intenzívebb tempóban is, ezért 8.-ra elérik az első nyelv szintjét.


Szeptemberig ki kell választanunk, hogy az első 4 évben melyik nyelvvel kezdje a lányunk, angollal vagy némettel. Tudom, hogy az angol sokkal fontosabb nyelv, viszont szerintem a német nyelv nehezebb nyelvtana, szabélyrendszere jobb, ha már 7 éves korától rögzül benne. Persze nem szabályokat tanulnának, hanem játékosan, mondókák, majd az egyszerű ragozások, mondatok... Mindenki azt mondja, hogy ha valaki kiskorában (úgy 8-10 éves korig) sokat hall egy nyelvet, akkor a nyelvtani szabályok is (persze nem tudatosan, nem konkrét nyelvtantanítással) sokkal jobban rögzülnek, a különböző szókapcsolatok, ragozások természetessé válnak és később ezt már nehezebben veszi be az agy. Mivel (véleményem szerint) a német ilyen szempontból nehezebb, ezért gondolom, hogy már most meg kéne ismerkednie játékos formában a nyelvvel, és az alapokat megtanulni, az angolt meg elkezdi 5.-ben, és 8.-ra abból is hasonló szinten lesz, vagy akár még magasabban.


Ami viszont az angol mellett szól: már többen kérdezték tőlem, hogy ugye nem gondolom komolyan, hogy a németet választom, hiszen az angol a nagy világnyelv, azt kell hajtani minél jobban, minél fiatalabb kortól, 10 éves kor felett késő elkezdeni (én ezzel nagyon nem értek egyet.)

Viszont azt a véleményt én is osztom, hogy a kiejtés miatt jó lenne már most elkezdenie az angolt, minél kisebb, annál jobban rögzül a jó kiejtés. (Mondjuk ha a tanár is erős akcentussal ejti, akkor nem sokat ér ez...)


Szerintetek?


2010. júl. 7. 11:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szertinem a német, ha azt megtudta tanulni akkor utána sokkal könyebb lesz az angol.. meg nem biztos hogy kiszeretne menni olyan messzire, Amerikába vagy Kanadába.. Én 23 éves vagyok de egy percig sem bántam hogy hogy anno a szüleim német nyelvre tanítattak.. mert Németországba dolgozok élek.. És nekem ez pont megfelel...
2010. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
angol és utána a német
2010. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre én is az angolt mondtam volna, én most kezdek ismerkedni a némettel és sok hasznát veszem az angol alapoknak. Ugyanakkor megértettem az okfejtésedet és igazat adok neked. Mivel nehezebb, épp azért kezdjen a némettel. A fiatal agya jobban befogadja, szerez vele egy nyelvtanulási fegyelmet is, az angol meg úton-útfélen szembejön majd vele, ráragad akkor is, ha nem akarja.

A helyes német kiejtés is annál jobban rögzül, minél kisebb, szóval ez nem csak az angol mellett érv.

Angolt úgyis muszáj lesz tanulnia később, könnyebb, gyorsabban megy, így mire középiskolába megy már két nyelvből lesznek biztos alapjai.

2010. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
66%

hihetetlen hogy már általános iskolában elkezdik ezt a nagy hajtást!!:O

amúgy én először tanultam az angolt utána gimibe kezdtem a németet.

de állítólag német után könnyebb az angol....de szerintem tanuljon oroszt

2010. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Igazad van, kezdjen némettel. Mivel amúgy is körülvesz minket az angol nyelv, sokat úgy megtanul belőle, hogy észre sem veszi. A németre azonban ez nem igaz. És valóban nehezebb a nyelvtana is.
2010. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Mindenképpen a német. A későbbiekben az angol sok tekintetben könnyebb lesz, a német miatt. Fordítva ez kevésbé működik.
2010. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is kezdjen nemettel:) Az en osszes jelenlegi nemettudasom az, amit kiskoromban szereztem.. Es egesz jol eleldegelek belole:D
2010. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Német! :)
2010. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szerintem az angollal :)
2010. júl. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Német.
2010. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!