Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki már letette a felsőfokú...

Aki már letette a felsőfokú német nyelvvizsgáját, tudna választ adni pár kérdésemre? Megköszönném.

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek, de itt szeretném megcsinálni mindenképp. Most fogok végezni gimiben és nem volna rossz ha megtudnám csinálni még november előtt. Az elmult években szorgalmasan tanultam, ugy érzem sokat fejlődött a német nyelvtudásom és képes lennék letenni. Nagyon bizom benne, h sikerülne. :) Szóval :)

1. Hol a legérdemesebb megcsinálni és melyiket?

2. Hogy zajlik az egész nyelvvizsga? Milyen részekből áll?

(Azt hallottam, hogy ebben is vannak különbözők, pl. van , amelyiknél nincs nyelvi teszt sem...)

3. Vannak "tételsorok" hozzá, előre megadott témák, amikből készülni kell?

egyelőre ezek azok, amik a legjobban érdekelnek és igy hirtelen eszembe jutottak...


2010. júl. 6. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Válaszolok, mert látom mások nem siették el, de mégse maradj támpont nélkül. Jelzem, nem vizsgáztam még német nyelvből, csupán angolból, de a nyelvvizsgaközpontok közötti külünbségeket így is eléggé tudom, hasonló felépítésűek a nyelvvizsgák is, még ha más nyelven vannak is. Igen, van olyan nyelvvizsgarendszer, ahol nincs külön nyelvtani teszt, ez az ECL, viszont helyette tágabb szókinccsel kell rendelkezned, a szövegértés és a levélírás (2db is kell) nehezebb, mint az egyéb vizsgákon.


Egy vizsga két nagy részből áll, írásbeli és szóbeli. Az írásbeli áll egy szövegértő és egy levélíró részből, a szóbeli pedig egy magnóhallgatós és egy beszélgetősből, bizottság előtt. Minden résznek el kell érnie legalább a 40%ot, és a két nagy kézsségből csak akkor kapsz bizonyítványt (azaz szóbeli és írásbeli), ha megvan a 60%.

2010. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

www.studentweb.hu

;-)

2010. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!