Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintet jelent, hogy...

Milyen szintet jelent, hogy valaki "folyékonyan beszél" egy nyelvet? B2-t?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 13:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
A B2 ku r vára nem magas szint, a legtöbben épp, hogy átcsusszannak a B2 nyelvvizsgán.
2019. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%

B2 - Középszint

Ezen a szinten a nyelvhasználó képes megérteni összetettebb szövegek fő mondanivalóját mind konkrét, mind elvont témákban, beleértve saját szakterületét. Viszonylag folyékonyan és spontán kommunikál, ami lehetővé teszi, hogy anyanyelvi beszélőkkel is úgy tud társalogni, hogy az mindkét fél számára élvezhető. Képes részletes és világos szövegalkotásra sokféle témakörben, és különböző véleményeket kifejteni azok előnyeivel és hátrányaival.


C1 - Haladó

Ezen a szinten a nyelvhasználó képes megérteni hosszú, összetett és nehéz szövegeket, és felismeri a mögöttes jelentéstartalmakat. Folyékonyan, spontán módon kommunikál. A nyelvet rugalmasan és hatékonyan használja akár társasági, akár szakmai közegben. Világos, jól felépített, részletes szöveget képes alkotni összetett témákban.


Nekem B2 és C1 közti nyelvtudásom van (nincs C1-em, de tervben van). Folyékonyan tudok beszélni, persze csak arról, amihez magyarul is hozzá tudok szólni (szóval pl. atomfizikáról egy kukkot sem tudnék szólni, de ha kapnék egy atomfizikáról szóló szöveget, az elolvasása után össze tudnám foglalni, hogy mit olvastam.


De egy B2-es nyelvvizsga nem feltétlen jelent folyékony beszédet, főleg nem Origó és társai. Még egy itthoni C1-es nyelvvizsga sem feltétlen. Ezt tapasztalataimra hagyatkozva írom. Gimiben az osztály 3/4-ének volt középfokúja, de sokan nem tudták használni a nyelvet.

2019. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Álláshirdetésekben szokott lenni, hogy angol folyékony ismerete és használata. :D Hát szerintem ez LEGALÁBB B2 szint, tehát kb. mindenről tudj beszélni akadozás mentesen és értsd is a partnereidet, még akkor is ha te magad egyszerűen tudod csak kifejezni magad. Szal szerintem B2-C2-ig.
2019. ápr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!