Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintet jelent, hogy...

Milyen szintet jelent, hogy valaki "folyékonyan beszél" egy nyelvet? B2-t?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Milyen témakörökben? Mennyire választékosan? Mennyire helyesen? Milyen kiejtéssel? Ezek nélkül nem lehet megmondani.
2019. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
75%
A B2 a középszintet jelöli a nyelvvizsgáknál,tehát akinek van egy B2-es nyelvvizsgája az az adott nyelvet középfokon érti és beszéli,tehát használja és ez a jelölés az Európai Keretrendszerben használatos,már amennyire tudom,de egyébként a pontosság kedvéért szerintem elég beírnod a keresőkbe például a google keresőjében,hogy B2 vagy b2 nyelvvizsga vagy nyelvvizsga szint :-).
2019. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem bármelyik szint lehet. A szinteknek nem sok közük van a nyelvtudáshoz.


Az anyanyelvi szint nem ritkán jóval alatta van az alapfoknak-olvass el egy azt kell mondjam bármilyen újságcikket, illetve az anyanyelvi beszélők 90%-A b2 szinten van.


Cooky vagy ki az, kezdő szinten beszéli a magyart, tök folyékonyan, rádiós műsorvezetőként. Persze évvekkel ezelőtt halottam, lehet kikupálódott, és már eljutott alapfokra, de akkoriban egyetlen egy ragot-toldalékot nem használt, sőt a szórendje is inkább volt francia mint magyar. Borzalmas a nyelvtudása, de annyira jól tudja imitálni a magyart hogy elsiklasz felette.

2019. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Igaza van az előzőnek, bàrmilyen szint lehet. Lehet valaki csak alap dolgokat tud de azt folyékonyan mondja de alap szavakkal, míg màs ismer egy csomó nyelvtani szerkezetet, kifejezést de nem meri/tidja hasznàlni vagy túl tökéletesen akar beszélni és emiatt akadozik.
2019. ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
13%
Ja,egyébként ez a kifejezés,hogy valaki folyékonyan beszél egy nyelvet több szintre is osztható,a legalacsonyabb szint az A1,aztán jön az A2,majd később a B1 és a B2,a legmagasabb szintet a C1 nyelvvizsga jelenti.Erre szerintem az a legjobb példa,hogy én a magyar nyelvet mint anyanyelvemet magasan C1-es szinten értem,beszélem tehát használom,emellett A1 szinten értem és beszélem az angol és a német nyelveket meg a lengyelt,de B2 és már majdnem C1-es szinten értem és beszélem a roma tehát a cigány nyelvet is :-).
2019. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én amikor az alapfokú nyelvvizsgamat csináltam, akkor is folyékonyan beszéltem. De nyilván kisebb volt a szòkincsem, limitàltabb volt a nyelvtani tudásom is. Témákban is egyszerűbbeket tudtam kifejteni, de ugyanúgy folyékonyan beszéltem.
2019. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából semmit, ez egy mindennapi kifejezés amit mindenki másképpen értelmez. Tényleg vannak olyanok akik csak alapfokon tudnak egy nyelven mégis állandóan jár a szájuk mert nem szégyenlősek, bármilyen rosszul is beszélik a nyelvet. Vannak olyanok akiknek felsőfokú nyelvvizsgájuk van de nem mernek megszólalni.


Én személy szerint ezt a kifejezést arra használnám, aki minimum felsőfokon tud beszélni. És itt nem arra gondolok, hogy C1-es nyelvvizsga, hanem a való életben, bármilyen helyzetben, nem úgy hogy felkészült a vizsgatémakörökből és elmondja folyékonyan a betanult szöveget.

2019. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert a "folyékonyan beszél" kifejezés azt sugallja, hogy az adott ember nagyon jó xy nyelvből, és olyan fellengzősnek hat, hogy minimum egy B2-es nyelvtudás dukál hozzá, nem?
2019. ápr. 4. 15:33
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ahogy màr leírtuk a folyékonysàgnak nincs köze a szinthez. Legfeljebb minél magasabb szinten van annàl vàlasztékosabban képes beszélni.
2019. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja, pont mint az anyanyelvi szinten beszél valaki.

Pedig annak van csak alja. Emlékszem, mikor valamelyik kereskedelmi csatorna feliratozta annó a riportjait. A klasszikus 'Ne fürgyé le' -is anyanyelvi beszélő alkotmánya.

2019. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!