Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell megtanulni az...

Hogyan kell megtanulni az angol szavakat? ( úgy hogy meg is maradjon )

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én összefüggő mondatokon keresztül tanultam meg rengeteg szót, hamarabb meg is ragadt, mintha egymás után bemagoltam volna a szavakat. Ráadásul ugye egy szónak több jelentése is van.
2010. júl. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Valamilyen oktatóprogram létezik ami ilyen mondatokkal tanít meg algolul?
2010. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Olvass könyvet.

Ha még nem tudsz könyvet olvasni akkor újságot.

Ha azt sem akkor ülj a fenekeden sokat és magold, sajnos erre sok időt kell szánni.

2010. júl. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hozzám angol tanár járt és úgy csináltuk, hogy az új szavakkal példamondatokat alkottunk + olyan témáról beszélgettünk, amiben ezek a szavak biztos, hogy szerepelnek. Másfél óra alatt így átlagosan 10 új szót megtanultam, amit később sem felejtettem el.
2010. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

otthon leülök a könyv elé átolvasom egyszer vagy kétszer olyan 2-3 perc alatt az átlagosan 50 szó..

másnap a tanár kikérdezheti és ötösre felelek..


könnyen tanulok..

L/14

2010. júl. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Utolsó: Igen én is így vagyok vele :) Csak félek nem maradandó a tudásom bár 5-öst írtam belőle...

2010. júl. 3. 09:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt mondják egy szót hétszer kell használnod ahhoz, hogy megmaradjon (mérmint igazából használnod nem csak elismételni) úgyhogy olvass.

Nem tudom hol laksz, de Budapeten vannak olyan klubbok ahol direkt lehet angolul beszélgetni egymással (nem a hittérítős fajta, hanem egyfajta öntanulásos csoportok)hetente egyszer kétszer (nézz körül a neten), ha van rá időd esetleg érdemes megnézni és ha jól tudom pénzbe se kerül.

2010. júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem tudok segíteni: először is, szavakat úgy kell tanulni, ahogy már előttem is írták, szövegkörnyezetben kell látni őket. Így tökéletesen tisztában leszel a szavak jelentésével.


Könnyebben megragad a szó, ha pl. mondatokban tanulod meg pl. megtanulod angolul, hogy a Nap keleten kel fel (így tudni fogod, hogy van angolul a Nap, hogy van az hogy felkelni, sőt még nyelvtant is tanulsz, mert ez a mondat egyszerű jelenben van, a Nap E/3, így az ige -es végződést kap)


Az is jó, ha kártyákat készítesz, egyik oldalára magyar, másik oldalára angol szavakat, akár mondatokat írsz. Ezeket suliban két óra között, buszon/villamoson, főzés közben stb stb előveszed, és tanulod.


Ennek van már számítógépes változata, az ANKI. Ez egy olyan program, ahol te készíted el a ,,kártyákat", a program pedig kikérdezi a szavakat. Pl,. előre beírtad h a black az feketét jelent. A program kiírja neked hogy fekete(vagyis megjeleníti a kártya egyik oldalát). Erre te gondolkodsz, majd eszedbe jut, hogy black. Ekkor kattintasz egyet, kiírja a számítógéped, hogy black. Igen ám, de most jön a program előnye: osztályoznod kell, mennyire tudtad a szót. Ha nem tudtad vagy csak nehezen jutott eszedbe, a program hamarosan újra kérdezni fogja. Ha jól tudtad, akkor a program kiszámolja, mennyi idő múlva kérdezi ki újra, valószínű, hogy jó sok idő múlva. Ezen kívül még számtalan dolgot be tudsz állítani: mennyi szót kérdezzen, egy nap mennyi időt szánsz tanulásra stb stb én is csak a héten kezdtem megismerni,de nagyon jó program :) Remélem nem volt túl zavaros ahogy leírtam:)


Nekem a hagyományos szótárazás nem jött be..nem szerettem így tanulni.

2010. júl. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm utolsó válaszoló. Nagyon hasznosakat írtál le! A programot meg fogom nézni :)
2010. júl. 4. 09:08
 10/12 adrienn464 válasza:
én ugy tanulok hogy pl egy zeneszámot leforditok magyarra és mivel érdekel hogy a zene mi magyarul gyorsan meg is jegyzem... vagy angolul nézek filmet... szerintem igy szorakozva gyorsabb :)
2010. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!