Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulsz angolt? (folyt...

Hogyan tanulsz angolt? (folyt lenn)

Figyelt kérdés
Tanárhoz jársz vagy egyedül? Szavakat magolsz vagy inkább olvasgatsz? Milyen módszerek váltak be nálad? Milyen szinten vagy angolból? Milyen szintre szeretnél eljutni?
2010. jún. 28. 09:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Sosem "tanultam" (persze voltak oraim, de nem tanultam rajuk egy szot se) gyerekkorom ota ramragadt. A szavak es a nyelvtan is. Emiatt olyan, mintha az anyanyelvem lenne. (ugyanugy hasznalom, mint a magyart, mivel most mo-n elek elsosorban magyarul gondolkozom, de ha angol kozegben vagyok akkor angolul, ha angolul nezek/olvasok valamit akkor arra angolul emlekezem es nem is nagyon tudom elmondani magyarul, stb)
2010. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

[link]

itt is küldenek minden nap leckéket :)

2010. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyedül tanulok. Nézek filmeket angolul felirattal vagy anélkül, olvasok angol nyelvű könyvet, az 5percangolra fel vagyok iratkozva, ezen kívül jönnek még az effortlessenglish-es email-ek is, cikkeket olvasok és próbálom fordítani, hanganyagokat hallgatok,regisztráltam a lingQ-n.


Hol állok? Hát ez jó kérdés. Mivel a fenti módszerek jók, de senkivel nem tudok beszélni, nem írok fogalmazásokat, így ha meg kell szólalni, bajban vagyok. A szókincsem elég kicsi. Épp ezért töltöttem le az anki nevű programot, a segítségével szavakat tanulok és lehet mondatokat is gyakorolni, így ha lassan is,de fejlődök :)


Honnan indultam? 4évig tanultam gimiben angolt, ami nem ért semmit. De tényleg semmit. Ez után jött a főiskola, ahol nem tanultam a nyelvet. Lassan egy éve lesz, hogy elkezdtem újra az angolt, egyedül. Mondanom se kell, nulláról indultam.


Hová akarok eljutni? Nem a nyelvvizsga a cél. Én tudni akarom a nyelvet:) Mióta magamtól tanulok, megszerettem az angolt, sőt magát a nyelvtanulást is. Nem értem meg a filmeket felirat nélkül, felirattal is csak egy részét. A könyvvel, amit olvasok lassan haladok, sokat nem értek meg, de egyre többet igen. A gimiben utáltam az angolt, a tanárom örült, hogy nem angolból érettségizek. Soha nem gondoltam, hogy egyszer én még angol nyelvű könyvet fogok olvasni, és még élvezni is fogom :)

2010. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!