Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így helyes ez az angol mondat?

Így helyes ez az angol mondat?

Figyelt kérdés
I am finished the school, but the exam comes in August, so I am going to do it in the next summer, because this job is more important.
2010. jún. 27. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
in the next summer helyett csak next summer... a tobbi resze szerintem jo...SZERINTEM...de ez nem 100 szazalekos...:)
2010. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

I finished the school, but the exam will come in August, so I am going to do it in the next summer, because this job is more important.


amúgy mi az eredeti, mert kissé zavaros, mit akarnál mondani

2010. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
I've just finished school, but the exam would be in August, so I am going to do it next summer, because this job is more important.
2010. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

elég zavaros :S


I have finished school but the exams are going to be in August, so i am going to take them next summer (instead) because this job is much more important.


to take an exam= vizsgázni

to pass/fail an exam= levizsgázni ill. megbukni

hasznos kifejezések, h választékosabban szólj;)

2010. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Mi benne a zavaros? :D

Azt szeretném kifejezni, hogy befejeztem a mostani sulim, de még nem nem vizsgáztam le, mert augusztusban lenne a vizsga, és a munka miatt nem tudok rá elmenni(külföldi munka), mert az fontosabb.

2010. jún. 27. 16:52
 6/7 A kérdező kommentje:

"the exams are going to be"


Miért going to és nem present simple? Én úgy tanultam, hogy azt (present simple-t) akkor használjuk jövőidőként, amikor valami 100%, hogy lesz, például vonatmenetrend. A vizsga nem ilyen? Mert attól még, hogy én nem megyek, 100%, hogy lesz.

2010. jún. 27. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:
I('ve) finished school already but there's an exam in august (which/that) I'll only take next summer since/as/because this job is more important to me now.
2010. jún. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!