Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanácsokat kérnék - német?

Tanácsokat kérnék - német?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fősulis lány vagyok, és szeretném előbb utóbb letenni a német középfokú nyelvvizsgát. Nyáron szeretném kicsit fejleszteni egyedül is a tudásom, iskolaidőben van kötelező nyelvoktatásunk. Hogyan kezdjek neki? Van BME nyelvvizsgás könyvem (írásbeli + hallás). Kérnék minél több tanácsot, hogy hogyan kezdjek neki az egyedüli tanulásnak!

19 éves lány - 8 éve tanulok németet, de egyszerűen.. hm.. hogy is mondjam.. nem szeretem a nyelvet :D


2010. jún. 21. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

- csinálj meg mínél több olyan típusú feladatot mint amilyenek a nyelvvizsgán előfordulnak, ha ezeket begyakorlod, hidd el menni fog, csak szorgalmasan csinálgasd

- ha van teszt is az írásbelin, oldj meg minimum egy tesztkönyvnyit, majd a javítást is nézd meg, mert rengeteget lehet belőle tanulni, és emellett szó szerint a "fejedbe szállnak" a megoldások

- ha van fordítás is, azokat is gyakorold, forgasd gyakran a szótárt (ha tudod, hogy használhatod), nehogy akkor vedd először a kezedbe

- magnót hallgass nagyon sokat (vagy ha van német nyelvű csatornád azt is hallgathatod), ha az nem megy annyira


- szóbelire tanulj tételeket, gyárts magadban kérdéseket, majd hangosan válaszolj rájuk, mínél többet beszélj egy-egy kérdésről, azt kedvelik a nyelvvizsgáztató tanárok

2010. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Én is BME nyelvvizsgát csináltam németből. Én úgy készültem, hogy az írásbelis könyv összes feladatsorát megoldottam egészen addig, míg 95%-osra nem teljesítettem őket. (Nyilván a levelet és a fordítást nem írtam meg ennyiszer.) Ez a módszer elég hatékonynak bizonyult, mert a nyelvvizsgán már ösztönösen tudtam, hogy pl. a kiegészítős feladatnál mi a helyes megoldás, és az írásbelim 91%-os lett. A szóbelire úgy készültem, mint bármelyik másik nyelvvizsgára, témakörök szerint, viszont a hallásos könyvet is megoldottam párszor. Jó készülést, remélem, tudtam segíteni!
2010. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy látom,már leírtak előttem mindent,de esetleg nézz német adókat(Sat 1 <- például),bár kicsit drága,de nem csak nyelvtanuláshoz hasznos az,ha elutazol pár napra külföldre.Olvass német könyveket.És a Genitivet meg az Adjektiv deklinationt(állítólag ez a legnehezebb a német nyelvtanban)nagyon jól tanuld meg!
2010. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!