Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet a leggyorsabban...

Hogy lehet a leggyorsabban nyelvet tanulni, ha nincs lehetőségem külföldre menni, de nagyon szorgalmas vagyok? Így mennyi idő a középfok, ha nincs előzetes nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Köszi :)
2010. jún. 15. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen nyelvet akarsz tanulni. Van, amit könnyű, van, amit nehéz megtanulni. Fordulj olyan emberhez, aki érti a nyelvet, és tud segíteni a helyes kiejtés megtanítására, és a társalgásban is segítségedre lehet. A többi csak rajtad múlik. Az internetről tudsz letölteni néhány dolgot a nyelvel kapcsolatban. Ha megmondod milyen nyelvet akarsz tanulni, talán segíthetek.
2010. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat :)

németül :)

2010. jún. 15. 23:23
 3/12 anonim válasza:
Szerintem vagy menj tanárhoz, vagy ahogy az előttem levő emberke is írta tölts le netről segédanyagot. Itt: [link] pl ingyen is tudsz nyelvet tanulni, de vásárolhatsz magadnak egy programot is. :) Ezen kívül szerintem jó ha német filmeket nézel magyar felirattal, vagy ha értessz már valamennyire németül, és nem a nulláról indulsz próbálj rövidebb könyveket, történeteket olvasni, ha nem tiszta valami, azt írd ki egy füzetbe és keresd meg a magyar megfelelőjét. Szavakat még úgy is tanulhatsz, hogy kis kártyák egyik oldalára felírod az egyik jelentést, másik oldalra a másik nyelvű megfelelőt, a lapokat összekevered, és elkezdessz huzogatni... :D ez elég óvodás módszernek hangzik, de segít (használhatsz színes kártyákat, pl sárga az igéknek, zöld a főneveknek :D) Remélem segítettem. :)
2010. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sztem 1,5 év alatt el lehet érni a középfokot minden nyelvből, ha tényleg szorgalmas vagy. :)
2010. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)


utolsó: milyen módszerrel?

2010. jún. 16. 11:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első vagyok. szereztem neked néhány segédanyagot a tanuláshoz. Remélem lesz aminek a hasznát veszed. Kell egy kis idő, míg letöltöd, de legalább tanulhatsz belőlük.

Ha valamit nem tudsz megnyitni, akkor írjál.

Tessék, innen letöltheted őket (az egyben lévő részek csak akkor működnek, ha az összeset letöltöd):


*****

*****

*****

*****

*****



*****

Jelszó: kgb-site.net



*****

*****

Familia2

*****

Aktív1

*****

Aktív2

*****

*****

Dialog2

*****

Dialog3

*****

Dialog4

*****

Praxis1

*****

Praxis2

*****

Krimi1

*****

Krimi2

*****

Krimi3

*****



*****



*****

*****

*****

*****

*****


Kellemes tanulást!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
jaj, nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen!!!!! :D
2010. jún. 16. 12:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Szívesen.

:-)

2010. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a TV a legjob.. A legtöbb kábelszolgáltatónál van egykét nívós német csatorna a csomagban.


pl. Pro7, RTL, VOX, Kabel1, ARD.. de még van több is.


Emellett a nyelvtant könyvből érdemes átnézni feladatokkal együtt.


Nekem a kettő együtt nagyon sokat segített.

2010. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Segítettek azok a cuccok, amiket szereztem neked.

2010. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!