Nyelvszakkal melyik a legbiztosabb állás az alábbiak közül?
Most nem az érdekelne, hogy melyik fizet többet, melyik kevesebbet, hanem hogy melyik állás mennyire stabil. Például, melyiknél mennyire valószínű, hogy évek múlva is meglesz a munkám. Meg hasonlók.
Amikre gondolok konkrétan:
- fordító egy fordítóirodában
- dolgozni valami külföldi cégnél
- call center
- magántanár
- tanár nyelviskolában
- PhD és esetleg tanítani, kutatni az egyetemen
Tudom, hogy tanári képesítést a nyelvszak nem ad, de rá lehet tanulni még.
A PhD meg tudom, hogy nem egyszerű, mert be is kell tudni kerülni és még akkor se tuti, hogy marad az illető egyetemen tanár, de azért felvettem a listára.
Dehogynem állás.
2 évig 140 nettó
2 év után 180 nettó az ösztöndíj... ha felvesznek ösztöndíjasra... mert amúgy neked kell fizetni pár száz ezres tandíjat. Elég gyakori, hogy ilyenre vesznek fel, ahogy rokonomat is... pedig mindig irigyeltem mennyire okos meg szorgalmas.
Nálunk neurobio doktori iskolába 18 ösztöndíjas volt ehhez képest.
Lényegében tanítás, pár óra, meg foglalkozol a témáddal, ami gondolom valami összegző elemző munka angol nyelv témában.
4 évig nem rúgnak ki, csak ha nagyon béna vagy. Utána ha megvéded a disszertációd, akkor várnak az akadémiai állások...még az lehet tanársgédként kevesebbet fogsz keresni ha végzel.
HR témában pedig erre képzett HR szakembereket,vagy pszichológusokat szoktak felvenni.
Vagy ha van valami olyan skilled, ami ehhez kell. Kérdezd meg magadtól, milyen olyan képességeid vannak ami itt jól jöhet. Mondjuk HR gyakornokként. Angolul ma már mindenki tud, szóval ki kell emelkedni.
A PhD-hez kapcsolódva egy kérdés: az mitől függ, hogy államira vagy önköltségesre vesznek fel?
Ezt, ha oda jutok esetleg, akkor sejthetem előre valahogy? Gondolom minél jobb eredményeim vannak, annál inkább vesznek fel önköltségesre. Vagy ez hogy működik?
Először is kell egy témakiírás és témavezető. Az nem úgy van, hogy kitalálod, hogy a "viking nyelvjárás hatásait akarod kutatni a 21. századi akciófilmekben"... hanem egy kiírt témára kell jelentkezned... már ha van.
Utána van egy felvételi a bizottság előtt, és itt döntik el az ösztöndíjas helyet/helyeket kinek adják oda és kit vesznek fel önköltségesre.
Szerintem itt már erősen függ a protekciótól is, nem csak a eredményektől. Ráadásul kutatási tapasztalat is kellene szerintem... TDK sem árt, bár nem tudom van-e ilyen nálatik.
Pl nekem volt 3 poszterem, 1 szabadalmam, summa cum laude diplomám és 1.5 év kutatási tapasztalatom több csoportban... még is féltem, hogy nem vesznek fel, mert nagyon erős mezőny volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!