Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a célravezetőbb: egy...

Mi a célravezetőbb: egy francia szakos egyetemi hallgatótól órákat venni vagy egy gimis tanártól?

Figyelt kérdés

Gimiben 4 évig tanultam franciát, de sajnos az egyetemen nincs semmi nyelv órám:S (jogot tanulok, másodéves vagyok). Nagyon jól ment a francia, a középszintű érettségim 93%-os lett. Most szeretném feleleveníteni a tudásomat és majd ha felkészültem, akkor nyelvvizsgára szeretnék menni. Ajánlhattok nem annyira drága tanárokat vagy Bp-n, vagy Szolnokon, illetve tanfolyamokat, könyveket...mindent szívesen fogadok:D

Előre is köszi


2010. jún. 8. 21:16
 1/5 anonim válasza:

Egy franciás hallgató nem pedagógus, nincs semmiféle képesítése képzettsége.

Persze ettől még lehet, hogy érzéke van hozzá és tud tanítani.

Én pl. perfekt angol vagyok de tanítani nem tudom.

PAst Simple, Present Perfect és társai. Azt sem tudom melyik már mit is jelent (jó persze értem a jelentésüket de a pontos szabályhoz már közöm nincs) már érzésből megy a nyelv, mert rögzült.

Egy tanár viszont az adott nyelvet tanítja nem csak használja ergo tudja hogyan adja át a tudását.

Szerintem inkább a gimis tanár. Neki is egyetemet kellett végezni vagy nem is taníthatna Gimiben. :) És még tapasztalata és gyakorlata is van.

Egy hallgató pedig. Lehet olcsóbb, de megéri?

Mondjuk próba szerencse és ha ő is jó akkor inkább a hallgató ha olcsóbb.

2010. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A különbség, hogy francia szakos még nem végezte el az egyetemet, a gimis tanár viszont már igen. Szerintem a hallgató is tudja a nyelvtani részeket, hiszen az egyetemen ezt nagyon keményen tanítják. Szerintem ha kiírod vmelyik bölcsés egyetem faliújságjára, hogy francia órákat vennél, biztosan sokan jelentkeznek rá, hisz mindenki szívesen keresne egy kis pénzt. Ha meg mégsem jó, nem veszel több órát tőle.
2010. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!!
2010. jún. 18. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy egyetemista biztos kevesebbet kér az óráért, hiszen nincs még végzettsége, képesítése. Érdemes kiraknod egy hirdetést, biztos szívesen segít neked valaki! (Ismerősöm mondta, hogy náluk bevett gyakorlat, hogy a bölcsészkar nyelvi részlege besegít a természettudományosoknak, infósoknak, csak a faliújságot kell használni vagy a kar, szak újságját.)

Ő is lehet nagyon jó, ugyanolyan színvonalas, hiszen keményen kérik számon rajta a nyelvtant, helyesírást, stb.

Viszont egy tanár, ha aktívan tanítja a nyelvet, jobban kiismeri a tanulókat, a tapasztalataiból tudja, milyen módszert kell alkalmaznia, milyen anyagokat hogyan és milyen sorrendben kell átadnia. Egy egyetemistából [ha nem a tanári mesterképzés végénél jár] ez többnyire hiányzik.

Illetve, egyetemistáknál és frissdiplomás tanároknál még előfordulhat, hogy frissebb szókincsük van, mindennapibb, pl. ösztöndíj miatt. :)

2010. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik tényleg tanárnak valók, mert nagyon érthetően és tisztán magyaráznak, türelmesek és segítőkészek. Velük tényleg eléred a célod.

Akár a gimis tanárodat is felkeresheted, ő még emlékszik is rád (remélhetőleg :P) tudja mik voltak az erősségeid - nehézségeid, tudja hogyan tanított...


Én most nyelvtanfolyamra járok, és eldöntöttem, hogy a következő fokozatra ezt a tanárnőt fogom felkérni magántanárnak :P nagyon-nagyon tetszik ahogy tanít és ez szinte minden pénzt megérne.

Gondolj bele, milyen lelkesen jársz órára, ha jó hangulatban telik, látsz eredményt és nem úgy állsz neki szavakat vagy nyelvtant tanulni, hogy a hátad közepére se.. :S :) egy jó tanár a száraz részt is izgibbé teheti, akkor jó tanár. Erre képes lehet egy egyetemista is és persze egy gyakorlott gimis tanár is tud kedvromboló lenni..

szerencse is kell a megfelelő tanár megtalálásához.

És szerinte a tanárokat is befolyásolja, őket milyen tanár tanította meg hogy alapban milyen természetűek..

Akkora difi nincs az árak között, egy egyetemista 1000 ft körül ad egy órát a magántanár meg 2000-t. Azért nem árt, ha már van felsőfokú nyelvvizsgája :)

Sok sikert

2010. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!