Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdtetek el angolul...

Hogyan kezdtetek el angolul olvasni és filmeket nézni?

Figyelt kérdés

folyamatosan szótárazgattatok, vagy nem törődtetek azzal, hogy egy-egy szót vagy kifejezést nem ismertek, és mentetek tovább?


Köszi a válaszokat!



2018. jan. 31. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Én már "elég jól" tudtam angolul amikor angolul kezdtem el filmeket nézni. Angolul néztem angol felirattal és nem szótárazgattam. Valamennyire lehet érteni, hogy mit akarnak mondani még ha a kifejezést nem is érted.


Amikor angolul olvastam és nem értettem valamit akkor viszont elő vettem a szótárt.

2018. jan. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az el[ttem íróhoz. Ha olvasok, még ma is rákeresek google-n (már rég nem szótárazok). Pár évtized angoltanulás után egy mívesebb irodalmi szöveg azért még tud újat mondani.
2018. jan. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Angolul nézek angol felirattal sorozatot.De angol szinkron magyar felirattal kezdtem.De lassan leszokok az angol feliratról mert nagyjából megértem hogy mit akarnak mondani a szereplők
2018. jan. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én már akkor is szoktam olyan filmet nézni, amit magyarul már ismerek, ha még nem beszélem jól a nyelvet, Viszont nem magyar, hanem az adott idegen nyelv feliratával szoktam nézni. Nem állok meg "kockánként", de van, hogy egyszerre csak 15-20 percet nézek, mert nagyon kell koncentrálnom:)
2018. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdemes mesékkel kezdeni. Disney berkeiből például. Ezekben jól artikulálnak, könnyen megértheted. Ha tudsz, magyar feliratot rakhatsz alá, de nem szükséges.
2018. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én angol nyelven, angol felirattal kezdtem (előtte is sokat néztem már angolul, magyar felirattal, de az nem tudatos volt, nem tanulási célzattal, hanem szimplán úgy voltak elérhetőek a sorozatok) és eleinte még kevésbé értettem, ezért szótáraztam. Ha volt valami, amit nem értettem (és nem is tudtam kitalálni, hogy mégis mit jelenthet), akkor megállítottam a filmet/sorozatot és kikerestem a szó jelentését és felírtam a telefonomban. Még mindig megvannak ezek a szólisták, amiket néha unalmamban át szoktam nézni, de sosem ültem le megtanulni, hanem "magától" rögzült. Szerintem minél tovább nézel egy sorozatot, annál jobban hozzászoksz ahhoz, hogy hogyan beszélnek a szereplők (kiejtés, hanglejtés, tempó stb.) és egyre jobban megérted, amiket mondanak, rögzülnek a gyakran használt kifejezések. Szerintem ezért is jó sorozatot nézni, mert a 3-4-5 évad alatt nagyon sokszor visszatérnek bizonyos szavak, jobban emlékszel rá és rögzül, megmarad. Valamint jobban hozzászoksz a témához is, ami szerintem azért jó, mert pl. teljesen más szavak vannak egy ügyvédes, egy kórházi, egy középkori stb. témájú sorozatban, szakszavak, amikkel az iskolában nem nagyon találkozol.

Én először rövidebb cikkeket olvastam a neten, amik nem voltak túl bonyolultak pl. buzfeed vagy szerintem a bbc sem túl bonyolult és később próbálkoztam könnyített olvasmányokkal, majd regényt is olvastam. Ugyanazt tudom írni, mint a sorozatozás, filmezés kapcsán, hogy egyre több szót ismersz és egyre inkább megérted, amit olvasol.


Szerintem akkor érdemes elkezdeni, ha azért már valamilyen szinten értesz angolul, tehát annak semmi értelme nincsen, ha minden második szóra rá kell keresned, mert az úgy nem élvezetes, nem érted. Ugyanakkor szerintem az sem jó, ha csak azért se nézel utána egy szónak (persze, ha nagyjából megvan, hogy mit jelent, mire utal, csak nem tudod a magyar megfelelőjét vagy nem tudnád megfogalmazni, akkor nem kell kiszótárazni), mert abból szerintem nem tanulsz és úgy ugyanúgy nem érted, hogy miről van szó. Ami nagyon fontos az az, hogy olyat nézz/olvass, ami érdekel.

2018. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Soha nem szotaroztam, biztos elment volna a kedvem az egesztol. Kovetkeztettem.
2018. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ, nagyon aranyosak vagytok! :)
2018. jan. 31. 16:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak annyit szótárazz, amennyit jólesik, egy grammal se többet! Ez majdnem egyenlő lesz a semmivel.


[link]


Könnyített olvasmányokkal kezdd, és rajzfilmekkel, amikben keveset beszélnek. :)


Amúgy bármi hasznos, de csak akkor, ha nem frusztrál, hogy egy csomó mindent nem értesz belőle. Az is hasznos, ha egész mással foglalkozol, és csak úgy szól a háttérben valami angol bármi.

2018. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!