Aki kiköltözik külföldre, annak mennyi idő, hogy rendesen megtanulja az adott nyelvet?
Az a környezettől függ, hogy mennyire van rákényszerülve az ember. Valamint hogy érdekli-e a dolog.
Beszéltem Németországban olyan ex-jugoszlávval, aki 20 év kint lakás után sem tud egy szót sem németül. A felesége is jugoszláv, a kollégái meg törökök, így törökül tanult meg. Velem is oroszul beszélgetett.
Van ismerősöm aki USA-ba ment ki dolgozni, 2 év alatt egy szót sem tanult. 1. nem érdekelte 2. éjszakánként iskolákat takarított, és soha nem kommunikált senkivel.
Ez emberfüggő. Ismerősöm kiment Kínába egy évre cserediáknak, 0 nyelvtudással, és C1-es nyelvvizsgával jött vissza. De ő szorgalmasan tanulta is a nyelvet, sok energiát fektetett bele azon kívül, hogy ugye minden nap hallgatta, és próbált beszélni.
Ismerek olyan cserediákot is, aki jó ha pár mondatot tud mondani az adott ország nyelvén 1 év után, mert nem érdeklődött a nyelv iránt egyáltalán.
A cserediákokról (középiskolások) általánosságban elmondható, 0 nyelvtudásról kezdve 3-4 hónap kintlét után már sokat megértenek és alapfokon beszélnek is, és év végére pedig középfokon, magabiztosan beszélik az ország nyelvét. De ehhez nagyon fontos, hogy próbálkozzon a beszéddel, mert csak azzal, hogy hallgatja valaki a többieket, nem fogja megtanulni a nyelvet.
Aki nyelvtudással megy ki, annak annyival egyszerűbb, hogy kevesebb gyakorlással is eljuthat magasabb szintre. Én B2-es nyelvtudással mentem ki Németországba, és fél év után már C1-es szinten beszéltem, anélkül, hogy különösebb energiát fektettem volna bele. De lehet, hogy akinek nincs jó nyelvérzéke, annak több idő kellett volna ehhez is.
Szóval a kérdésedre nem tudok egyértelmű választ adni, de kb 1 évre tenném a mércét, amennyiben érdekli az embert a nyelv és annak elsajátítása.
3 éve költöztünk ki Austinba.
Alapfokon beszéltem a nyelvet, azonban most már bátran-folyékonyan megy a hétköznapi életben, ennek ellenére a poltikai téma/nagyon speciális dolgoknál még mindig csak nézelődök, hogy mi van?
Szerencsére ez egy átlagos 18 évesnek nem annyira a hétköznapjainak a része.
18 éves vagyok. :)
A fiam egyik nyáron intenzíven tanulta a franciát, mert ősztől franciaországi suliba ment. 1 hét suli+3 hét gyakorlat. A gyakorlati helyeket próbálta úgy kiválasztani, hogy a környezetében ne legyenek magyarok vagy legalábbis kevesen. Nagyon gyorsan megtanult. 5,5 évig volt kint.
Mielőtt a francia útja volt már jól beszélt angolul. Internetről, Cartoon Network, internetes játékokon tanult meg valójában.
A francia út után hazajött, egy félévig volt itthon, utána kiment Skóciába. Ott angolul beszélnek, de nagyon sok skót kifejezés van. Pár hónap után azzal sem volt gondja.
Nincs nyelvvizsgája, de mindkét nyelvet tárgyalási szinten beszéli. Most Skóciában nyelvtanórára jár, mert ősztől főiskolára megy, és ne legyenek a beadandókban szarvas hibái. Azt mondta, hogy eddig nem sok újat tanult. Viszont érdemes neki végigjárni, mert ha hazajönne, honosítani lehetne a suliban kapott papírt. Egyébként lassan 5 éve van kint, nem tervezi, hogy hazajön.
en nemetorszagban vagyok cserediak. Amikor kijottem augusztusban, meg nagyon alap szinten beszeltem(legalabbis ugyereztem angol mellett, abbol mar volt c2m), de most igy felev utan mar mindent megertek korulbelul, es mar egesz valasztakeson ki tudom magam fejezni, mondjuk en eleg beszedes tipus vagyok:))
annyit tudok tanacsolni, h angolt egyaltalan ne hasznaljatok :) az elejen lehet nehez, de megeri :)
Nezegettem nyelvvizsgakat tovabbtanulashoz testdaf/telc c1 hochschule es igazabol a feladatok eleg konnyuek, foleg a hallasertes vagymi a helyi akcentus utan :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!