Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » érdekel három nyelv. Mit...

érdekel három nyelv. Mit csináljak? Hetedikes vok.

Figyelt kérdés

először is az angol... nem nagyon érdekel, de sajnos muszáj ma már...

ott van az orosz... nagyon tetszik az ábécénél tartok és nagyon tetszik..

na de ott van még az olasz is?! és tudom nem nagy esélyem van rá, de ki szeretnék esetleg költözni is majd... :$...

angol sajnos mindenhova kell én meg ezt a kettőt is szeretném tanulni...


hetedikes vagyok... most tettem le az alapfokú angolomat... mit tanuljak előbb? melyiket éri meg jobban? kérlek segítsetek! tanácsot is kérnék..

jah és félek három nyelvet nem tanulok meg minimum középfokra 5-10 éven belül...


2010. jún. 2. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Az en peldam: 10 evig tanultam angolt, imadtam. 4 evig tanultam nemetet, utaltam. Erdekelt a spanyolt, elkezdtem csak ugy magamba tanulni. Most Nemetben vagyok, sok angolt felejtettem (de biztos, h vissza tudom tornazni magam, ha hazamegyek), folyekonyan beszelek nemetul (nem felsofok, de megertetem magam, ez a lenyeg), es a spanyolom meg mindig csak hobby.

Gimiben mindenfelekeppen kell egy 2. nyelvet valasztanod. Probalj olyan suliba menni, ahol lehet olaszt valasztani, bar ez nagyon ritka. Az orosz meg sztem maradjon meg hobbynyelvnek. Manapsag mar nem sokat ersz vele sztem, de ha tetszik, erdemes vele foglalkozni. :)

2010. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hm... :D ez nem is rossz ötlet... :D mert ugye nekem annyi, h szeretem a szláv nyelveket... a hangzását... :D és akk olasz... :D köszi!
2010. jún. 2. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Én németet tanultam 11 évig. És felsőfokon beszélek. Utána latint, amit utáltam. Ezért leadtam és olyankor nekem gimiban lyukasom volt. És helyette oroszt tanultam. Ebből pedig vizsgáznom kellett félévente és így kaptam jegyet. Szóval ha orosz választasz akkor csinálhatod azt, amit én csináltam, mert orosz tanár biztos van még a legtöbb gimnáziumban (ha még tudnak vmit). Olasszal ez sztem nehezebb.
2010. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"először is az angol... nem nagyon érdekel, de sajnos muszáj ma már..."


Angoltudás nélkül félig analfabéta vagy. Többek között azért, mert minden más szakmának a legjobb szakirodalma angolul van. Mindenhez kell az angol, legyen szó akármilyen mérnöki tudományról, vagy nemzetközi üzleti, politikai és egyéb kommunikációról. Úgyhogy az angol nem tetszik-nem tetszik kérdés, hanem kell és kész.


"ott van az orosz... nagyon tetszik az ábécénél tartok és nagyon tetszik.."


Jó nyelv, és hasznos is, bár nem olyan nagyon. Szerintem az orosz az ideális HARMADIK idegen nyelv az angol-német vagy angol-francia páros után. De második idegen nyelvnek is jó az angol mellé, ha nagyon szereted.


"na de ott van még az olasz is"


Semmire sem jó az olasz, a helyedben elfelejteném. Hetedikes vagy, ki akarsz települni? Azt ráérsz 5-6 év múlva eldönteni, egy olyan egyszerű nyelvet meg, mint az olasz, akkor 1 év alatt bevágsz.


"hetedikes vagyok... most tettem le az alapfokú angolomat... mit tanuljak előbb? melyiket éri meg jobban?"


Az angoltudásodat fejleszd egyfolytában. Idegen nyelven nem lehet "megtanulni", csak tanulni. 10 évig is fejlesztheted az angoltudásodat, akkor is lesz hova fejlődnöd (én mondjuk 10 éve felsőfokúztam és azóta sokat fejlődött az angoltudásom. Sterne-t már elolvasom folyékonya, Chaucert még mindig nem. Sohasem ér véget az angoltanulás.) A középfok egyébként kb. semmit sem ér, nem használható nyelvtudás (mármint ha nem pincér vagy recepciós akarsz lenni, hanem komolyabb célokra kell a nyelvtudás).


Idővel aztán fejleszteni lehet egy második nyelvtudást is, én mondjuk a németre vagy franciára szavaznék, de ha szívügyed az orosz, lehet az is. Aztán ha 20-as éveid elejére már angolból szilárd tudásod van (mondjuk felsőfok) és a második nyelvből is (mondjuk minimum középfok), akkor el lehet játszadozni harmadik nyelvvel. Én az olaszt úgy kb. a hetedik-nyolcadik helyen tanulnám meg, mert a nemzetközi fontossága alapján kb. ez a helye.

2010. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem az orosz is hasznos nyelv, pont azért mert kevesen akarják tanulni, ráadásul ha tudsz oroszul, már könnyebben megérted a szláv nyelveket....az olaszról sem kell csak azért lemondani, mert csak Olaszo.ban beszélik. az angol pedig alap, szóval egyikről se tegyél le. csak akkor van gáz, ha gimiben majd németet vagy franciát kell tanulnod, de ha le lehet adni, mint ahogy vki már írta, és másik nyelvet választani, akkor semmi gondod. és simán meg tudsz tanulni 10éven belül 3nyelvet
2010. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!