Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, hogy sikerüljön...

Mit csináljak, hogy sikerüljön a magnóhallgatásom?

Figyelt kérdés

Már annyira elegem van. 3-adjára voltam angol alapfokú szóbeli nyelvvizsgán (ORIGO) és a magnó miatt megint nem sikerült. Egyszerűen nem tudom, hogyan létezik, hogy nem tudom elérni a minimális 8 pontot ebből a vizsgarészből. Mit kellene tennem, hogy sikerüljön?

Teljesen kétségbe vagyok esve, mert hiába sikerül a szóbeli rész, megint mehetek újra vizsgázni.

Csak én vagyok ennyire béna? Hisz ez csak egy alapfokú, nem is közép!?


Kérlek adjatok tanácsot, hogy hogyan kell a magnóhallgatásra tanulni, mert már nem tudom mit tegyek.

Mindig ugyanaz a két nő vizsgáztat és már megismertek, s kérdezték, hogy mi a probléma, hogy megint ott vagyok.


Köszönöm a segítséget!


2010. jún. 2. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass minél több forrásból az adott nyelven, pl a kedvenc zenéidet keresd meg a youtube-on lyrics-szel, és olvasd, miközben éneklik, majd látni fogod, hogy mit hallasz másképp :)

nézz tv műsort, filmet angolul, a lényeg, hogy szokja a füled az idegen nyelvet.

Hallgass rádiót, az talán a legjobb a magnó miatt, bár azt nem tudod leellenőrizni, mert csak 1x hallod, de ha hónapokig csinálod, rájössz és hozzászoksz hogy gyorsan, szinte azonnal kihalld a lényeget :)


Másik lehetőséged pedig az lenne, hogy megpróbálod a vizsgát egy másik vizsgarendszerben, bár én azt hallottam, az Origó szóbeli része a legkönnyebb.. :/


Gyakorlással talán legközelebb már sikerülhet! :) Hajrá

És ne feledd, nem 2 nap kell ehhez, hanem hetek-hónapok-évek kemény munkája. Sokaknak a hallásértés a legnehezebb feladat az egész nyelvvizsgán.

Sok sikert

2010. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, az elfelejtette hozzátenni, hogy a nyelvvizsga lényege a megtévesztés..:( szóval, direkt beugratós értelemben teszik fel a kérdést és első olvasatra az összes válasz igaz lehet, tanulj meg a dolgok mögé látni.. Hajrá!!
2010. jún. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Valahogy most én is így vagyok vele, hogy nekem a magnóhallgatás a legnehezebb. Augusztus elején szeretném megpróbálni megint, úgyhogy addig gyúrok a magnóra, próbálok minden nap foglalkozni majd vele.

Esetleg valaki tudna olyan oldalt, ahol vannak feladatok is? VAgy csak szavak?


MIvel az írásbelim már megvan, így nem akarok másféle szóbelit csinálni, mert nem biztos, hogy elfogadják a diplomához (és itt már ismernek :(


A német középfokúmat annak idején a Telc-nél csináltam, s az annyira nem volt nehéz, mert igaz-hamis volt, s így 50 % esélyed volt arra, hogy jól választasz. Viszont itt még sosem láttam egy feladatot sem, ami ki lett volna javítva, hogy akkor mennyi információt várnak el.

2010. jún. 2. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!