Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire éri meg oroszul tanulni?

Mennyire éri meg oroszul tanulni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pár éve tanulom, de tényleg nagyon alap szinten megy. Küzdjek vele jobban? Értékelhetik a későbbiekben (egyetemen, munkahelyen) vagy nem éri meg azért annyira küzdeni vele?


*Két idegen nyelv jól megy, a harmadik a kérdés:)


2010. máj. 31. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

szia. én a saját helyzetemet tudom neked leírni. mellesleg az orosz nagyon jó, én félig orosz vagyok, kelet fele utazol, mindenkivel szót tudsz érteni. véleményem szerint a második világnyelv.

viszont sajnos munkában 15 éve azt hallgatom, hogy figyeld meg, pár év múlva milyen jó lesz majd az orosz. azóta is tulajdonképpen azt várom.

az az igazság, hogy szerintem aki tud oroszul általában beszélnek más nyelven is. pl. angolul. vagy más nyelven. az igazi oroszokkal nagyon kevés cég van, akik kapcsolatban vannak itt magyarországon, és keresnének munkaerőt. én ezt tapasztalom. beszélek angolul, spanyolul. én mindig legfőképp az angolnak vettem hasznát, az orosznak nagyon nagyon ritkán.

a mai napig nem találok olyan állást, ahova kéne az oroszom. meg ahova kellett, ott is meg tudom számolni egy kezemen hányszor volt rá szükség. elenyésző..

tehát véleményem szerint, ha munka szempontjából nézed, jobban jársz valami nyugati nyelvvel, sajnos..

2010. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Harmadik idegen nyelvnek a lehető legjobb döntés. Az első kettőnek érdemes az angolnak és a németnek/franciának lennie, de harmadiknak pont jól jön egy kissé egzotikusabb, de fontos nyelv. Ilyen pl. az orosz (meg a spanyol, japán). Természetesen hatalmas előny az orosztudás, mert az utóbbi időkben az orosz kissé elhanyagolódott, főleg a fiatalok nem ismerik.
2010. máj. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezzel a "problémával" küzdök.

Én most érettségiztem és nyelvvizsgáztam oroszból. És orosz szakra is szeretnék menni. De nem tudom, hogy azon kívül, hogy eredetiben olvashatom a Bűn és bűnhődést, lesz-e értelme az elkövetkezendő éveknek (ebből a szempontból).

De harmadik nyelvnek tényleg tökéletes. Szerintem is.

2010. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ma 17:08


Az orosz szakon végzettek közül a legelhivatottabb 1% bent marad az egyetemi világban és professzor, kutató stb. lesz. A másik 99% igen nehezen fog megélni. Más végzettség mellett jól tudni oroszul nagy előny, de ha valaki csak ezt tudja, azzal nem megy semmire.

2010. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mesterre nem maradok oroszon, mert annyira nem akarok elmerülni a dologban. Alapszakom orosz lesz, mester meg nemzetközi kapcsolatok. Így jól meg tudok tanulni oroszul meg megismerkedem az irodalommal alaposabban stb. ami tök jó és utána meg tanulok nemzetközi kapcsolatokat és így remélem nem fogok éhen halni.
2010. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Alapszakom orosz lesz, mester meg nemzetközi kapcsolatok."


Kiváló ötlet. És próbálj ösztöndíjat szerezni a MGIMO-ra is :)

2010. jún. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Oda nagyon szívesen mennék ;-)

De annak mi az útja-módja?

2010. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 20:53


Hát ezt ne tőlem kérdezd, fogalmam sincs, egészen más vonalon dolgozom. De biztosan vannak csereprogramjaik, mert a világ minden tájáról "zarándokolnak" oda diákok.

2010. jún. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd utánakérdezek :-)
2010. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!