Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » PROFI angolosok! Műveltető...

PROFI angolosok! Műveltető szerkezetről kérdések (? )

Figyelt kérdés
Szeretném ha valaki TÉNYLEG PROFI elmagyarázná az egész műveltető szerkezetet, mikor have, mikor get. Nagyon kérlek titeket, hogy csak olyan írjon, aki tényleg hozzáértő, fontos a jó válasz, mert holnap megyek felsőfokra. Köszi!!!
2010. máj. 31. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


HAVE használata: have+személy+ige

jelentése:mással csináltattam meg valamit, másnak adtam a "lehetőséget", hogy megcsinálja helyettem. Ezt az esetet szoktuk pl. a szolgálatásoknál használni, mint pl a fodrásznál (I had my hair cut)


pl: I had my dad fix my car. (Megjavítattam apuval az autóm)


GET használata: get+személy+to+ige

jelentése: valakit MEGGYŐZTEM, (vagy trükkösen rávettem) hogy megcsinálja helyettem azt a bizonyos dolgot.


pl: I got my dad to fix my car (by telling him I would tidy my room) (RÁVETTEM aput, hogy megjavítsa a kocsim, azzal, hogy azt mondtam, rendet rakok a szobámban)


MAKE használata: make+személy+ige

jelentése: valakit KÉNYSZERÍTETTEM arra, hogy megcsináljon helyettem valamit.


pl. I made my dad fix my car (with the help of a whip) KÉNYSZERÍTETTEM aput arra, hogy megjavítsa a kocsim- egy ostor segítségével :)


Remélem tudtam segíteni. Ha gyakorolni szeretnél: [link]

2010. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
NAGYON- NAGYON KÖSZI!!! Sokat segítettél, most már tiszta a dolog!
2010. máj. 31. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :) Aztán sok sikert holnapra ;)
2010. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. máj. 31. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!