Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A latinban honnan döntöm el,...

A latinban honnan döntöm el, hogy egy főnév neme masculinom, femininum vagy neutrum?

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Megtanulod.
2017. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az -us végűek gyakran hímneműek, az -a végűek nőneműek, az -um végűek semlegesek. De igazából nincs szabály, minden szó esetében meg kell tanulni.
2017. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szerintem szótár nélkül nem igen lehet megállapítani... 2.éve tanulom, de magamtól nem tudnám megmondani...
2017. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni. Vannak persze olyanok amiket Achillesz mond, vannak egyezőségek, us masculin, a feminin, um semleges, de inkább azt javaslom, minden esetben tanuld meg.
2017. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az -a-ra végződő főnevekkel azért vigyázni kell, mert a semlegesnem többesszáma is végződhet -a-ra. (medium - media etc.)

Az viszont általános szabály, hogy az -io -tio-ra végződő főnevek nőneműek. (natio, declinatio etc.)

2017. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) igen a szavak alapján nekem is az us: m., a: f., um: n. tűnt fel, de gondoltam, megkérdezem, hátha tudtok rá valami jó praktikát, hogyan jegyezhető meg könnyen.

Elsőéves orvosis vagyok.

2017. okt. 8. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:

-us, -er > hímnem

- a > nőnem

- um > semlegesnem

2017. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!