Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelvet vagy az...

A német nyelvet vagy az angolt könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Én németül gagyogok valamit,irni is tudok,az angolból szakmai angolt tanultam pár éve(de semmit nem tudok) és nekem az volt a nehéz benne,hogy nem tudom hallás után leirni helyesen és olvasva is másként kell kiejteni az adott szót mint pl. a németnél.viszont sok helyen hallom,hogy az angolban nincs annyi szabály és könnyeb megtanulni...,most dilemmában vagyok ,hogy melyiket sajátitsam el:/
2010. máj. 27. 01:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem a német a szimpatikusabb. Igaz, az angolban nincsenek nemek, és nincs főnévragozás, de a németben is alig ragozzák a főneveket.

Igeragozás az van a németben, de jelen időben az nem vészes. A rendhagyó igealakok viszont az angolban borzalmasak. A 3 igeidő (több igeidő is van, de 3 igealakot használnak) alakjában semmi logika nincs, ha épp rendhagyóak. (És elég sok a rendhagyó) Több alak meg is egyezhet, de abbea sincs logika, hogy melyik egyezik meg melyikknél. A németben legalább van ebben logika. Jó, nem mindig könnyű, de ha rosszul "ragzol", akkor a németek szerintem nagyobb eséllyel értik meg, amit mondasz, mint az angolok. Na meg az igeidők rendszere is egyszerűbb a németben.

Amúgy én is utálom a másképp ejtést, ezért szeretem jobban a németet. Na meg Ny-Magyarországon lakom.

2010. máj. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én inkább angol párti vagyok. Tanultam ezt is azt is. A németet régebb óta, mégis inkább az angol az amit javasolnék. Hiába élek én is Ny- Magyarországon (határ mellett), csodák csodájára az angolt kell többet használnom (vendéglátásban dolgozom). A környékünkön az osztrákok kivételével kevesen beszélnek németül, míg angolul valamilyen szinten mindenki tud. És ha nem csak a közeli országokat nézzük, hanem kicsit túlmegyünk, akkor meg egyenesen nevetséges a német nyelvet beszélők aránya az angolhoz képest...


Nyelvtani részét Ti már elég jól kiveséztétek, úgyhogy csak ennyit tennék hozzá :D


Egyébként mihez kell? Diploma - nyelvvizsga? Vagy majd a későbbiekben szeretnél külföldön szerencsét próbálni?

2010. máj. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
A magyar számára az angolt, kevesebb dologra kell figyelni mint a németnél, és nem véletlenül a világ második legkönnyebb nyelve...főleg az amerikai angol egyszerű.
2010. máj. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

En evekig tanultam nemetet, es egyszeruen nem allt ra az agyam, 8 ev tanulas utan csak azt tudom, h Tschuss :) de azt nem, h hogy kell pontosan leirni. Egesz addig azt hittem, h szar a nyelverzekem.

Aztan elkezdtem angolt tanulni... ment :) meg rajta kivul meg 3 masik nyelvet konnyeden. Szoval a nemet nem volt szimpatikus.

A masik, h angolul barhol a vilagon meg tudod ertetni magad, Mexicotol Norvegiaig, Uj Zelandig, Kinaig, mindenhol... De nemetul pl Mexikoban nem sokan tudnak :) Szerintem mindenkeppen az angol, egyszerubb is es tobb helyen beszelik. Ha kesobb lesz kedved, johet a nemet, de sztem angol no.1. Vagy kinai ha figyelembe veszem a jovot es ami varhato...

2010. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az angol. németben túl sok hülyeséget kell megtanulni ahoz, hogy ki tudj mondani egy mondatot.
2010. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az angol egyértelműen könnyebb.


A helyesírás és kiejtés az a két terület, amin az angol egy kicsit nehezebb, de a közhiedelemmel ellentétben ezek a németben sem könnyűek.


Ezen kívül a német minden szempontból nehezebb. A német nyelvtan sokkal bonyolultabb az angolnál, két okból. Egyrészt nagyonn a szabályok száma, másrészt a német szabályok merevek. Ez azt jelenti, hogy ha eltérsz a szabályoktól, az mindig "hiba". Nagyon nehéz hiba nélkül összerakni egy német mondatot, míg angolul elég sokféleképpen és elég könnyen ki lehet fejezni valamit.


A német mondattan rendkívül bonyolult, a középiskolai nyelvtankönyvben kb. 150 oldal.


Ráadásul a németnek még komoly alaktana is van, az angolnak ezzel szemben jóformán nincs. A német nyelvben az a vicces, hogy tele van olyan szabályokkal, amelyek nélkül tökéletesen meglenne a nyelv.


A németben nem elég a főneveket megtanulni, mert a névelőt és a tbsz-t is hozzájuk kell magolni. Ilyen ökörség az angolban nincs.


A hallás utáni szövegértés mindkét nyelven nehéz, és elsősorban attól függ, ki beszél (értelemszerűen egy parasztot nagyon nehéz megérteni, egy tévébemondót könnyű, és ez minden nyelvre igaz).

2010. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

02:51


"az angolban nincsenek nemek, és nincs főnévragozás, de a németben is alig ragozzák a főneveket."


Szerencsére alig ragozzák, cserébe viszont az amúgy SEMMIRE SEM JÓ német főnévragozás kellően bonyolult.


"Igeragozás az van a németben, de jelen időben az nem vészes."


Mivel szinte mindig ki kell tenni a névmást vagy az alanyt, ezért a német igeragozás is olyan, hogy semmi értelme, fölösleges. Magyarul pl. szintén van igeragozás, de legalább némi értelme van, mert nem kell kiírnunk, hogy "én" meg "te" minden mondatba. Szóval az igeragozás egyike a német nyelv teljesen fölösleges túlbonyolításainak. Bár még a legegyszerűbb dolgok egyike a német nyelvtanban.


"A rendhagyó igealakok viszont az angolban borzalmasak."


Sem a németben, sem az angolban nem borzalmasak, pár tucatot kell megjegyezni, és elég logikusak. A németben több rendhagyó ige van, mellesleg, hiszen a németben jelen időben rendhagyó igék is vannak, ld.: fahren, nehmen. Aki angolul tanul, annak 20-30 rendhagyó múlt időt kell megjegyeznie, aki németül, annak pár száz Brechungos, Umlautos és egyéb hülye igét.


"Na meg az igeidők rendszere is egyszerűbb a németben."


Kicsivel kevesebb igeidő van a németben, de a német igék mégis egyenlítenek bonyolultságban, nemcsak a rengeteg rendhagyó alak miatt, hanem a gyakran kiszámíthatatlan jelentésű igekötős igék miatt is.

2010. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:18nak


teljesen igazad van. én 8 év alatt nem bírtam felfogni a német igeidőket + melléknévragozást, ezzel szemben angolból tudtam csinálni egy középfokú nyelvvizsgát gyak másfél év alatt, ergo nem én vagyok hülye a nyelvekhez.


a német az túl van bonyolítva minden szinten, tök értelmetlen dolgokkal...

2010. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Németet régen tanultam, de nem volt olyan vészes. (Persze nem használok olyan bonyolult mondatokat, mint amik a nyelvtankönyvekben vannak.) Az angolt többszöri nekifutásra sem sikerült megtanulnom. A leírt rövidebb szövegeket úgy-ahogy megértem, de nem tudok rendesen fogalmazni.

Amúgy meg fél Európában többé-kevésbé jó a német nyelv, na meg Németország egyre inkább az únió központja.


Jó, ez csak az én szubjektív véleményem, nem feltétlenül kell rám hallgatni.

2010. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ!!:)

Ezek szerint a többség véleménye az,hogy az angol könnyebb...,hát az igaz,hogy nincs annyi szabály,mint a németben,de nekem a "máshogy irjuk,máshogy ejtjükkel" van problémám az angolban...,pl. ha mondnaának egy angol szöveget tuti,hogy nem tudnám leirni helyessen,mig németül simán!Egyébként munkához kéne,mert sajna már jobb helyeken min. 1 nyelv kell(leginkább angolt szoktak kérni..)

2010. máj. 27. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!