Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak majd a vizsgán?...

Mit csináljak majd a vizsgán? Nagyon izgulok.

Figyelt kérdés
Szóval én most végzek a kilencedikkel, de nyelvielőkészítős osztályba járok, ez a nulladik évem, ahol az angolt heti 15 vagy 16 órában tanuljuk. És most lesz kb 2 hét múlva egy vizsgánk angolból, hogy vajon mennyire fejlődtűnk, hogyan beszélünk... Csakhát nekünk 3 angoltnőnk van, abból egy nagyon jó, a másik semmit nem tud, a harmadik pedig szeret NEM szükséges dolgokról csevegni . Az utóbbi tnő a kommunikációt " tanítja " ( minden leckénél írat a szavakbol ) és 10 témakört vettünk, ahol kérdések+válaszok és szavak voltak, s ebből lesz a vizsga. Az a baj, hogy én nem merek beszélni, mert félek, h hülyeséget mondok, és olyankor a tanár is elkezd oltogatni ... Meg ha pl azt mondják, hogy fakk about the school .. Hát akkor egy árva szót nem tudnék róla mondani. Úgyan mit lehet az iskoláról mondani? Szval nem is vagyok vmi kreatív, nem találom fel magam ( pedig rengeteg szóttudok, ami fontos ehhez ) ésha vmi témát megadnak nemtudok róla 2-3 mondatnál többet mondani :( a vizsga pedig nagy mértékben befolyásolja az évégi jegyet, akár meg is bukhatunk és akkor másik osztályba raknak :( HELP
2010. máj. 26. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan zajlik majd a vizsgád, nekem csak érettségiről és nyelvvizsgáról vannak tapasztalataim.

Annyit tanácsolnék, hogy bár csak két heted van de nézegess át a lehetséges előforduló témákról kész szövegeket.

Rengeteg könyv van ami szóbeli vizsgákra készít fel. Azokból meríthetsz ötleteket. Ha nincs pénzed rá akkor keress a neten. Nehezebb jót találni de találsz ott is.

2010. máj. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!