Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudnám csinálni 6 hónap...

Meg tudnám csinálni 6 hónap alatt a nyelv vizsgát?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon tanultam angolul, bár az eszem meg van rá...Napi 70-80 szót meg tudok tanulni, heti 2 óra nyelvtanár...mennyi fog ez mindössze fél év alatt??
2010. máj. 25. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Nem olyan nagy szám az a középfokú nyelvvizsga mint sokan hiszik. Sok barátnőm csak "dadog" angolul, de még azt is rosszul mondják amit kinyögnek néha, de van középfokújuk.
2010. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Lehet napi 70-80 szót megtanulsz, de annak a 80%át elfelejted úgyis 2-3 hét alatt, mert nyilván nem fogod használni az összes szót aktívan, hogy rögzüljön. Ha meg totál 0-ról indulsz, nem tudom minek akarsz fél év múlva nyelvvizsgázni, mert az max alapszintre ha jó lesz, avval a nyelvvizsgával meg kitörölheted a...
2010. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Fél év alatt akkoris megtud tanulni angolul a nulláról, ha komolyan foglalkozik vele és csak azt tanulja. Fél év alatt tanárral, napi 3 óra tanulással egy jó erős középfokra fellehet készülni. Én két hónap alatt készültem fel a felsőfokúmra és sikerült...
2010. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szavakat én is meg tudom tanulni, de az angol nyelvtant kellene megérteni ahhoz, hogy sikerüljön.
2010. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó a dolog a szó tanulás, de aktívan kellene használni is.

Timesonline, angol filmek, stb. Külföldi hírportálok, fórumok. Ha naponta kb. 5 oldal angol szöveget olvasol, fél év alatt lazán felkészülsz.

2010. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat!!
2010. máj. 25. 16:13
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Felejtős. Én sem vagyok hülye gyerek, 9 hónapja tanulok angolt, heti 20 óraszámban (egy 60 órás felkészítővel kezdtem), egy jó iskolában. + itthon tanulok még mellette 1-2 órát. Mellette nézek angol filmet, angol cikkeket olvasok. De annak a nyelvtannak le is kell üllepednie, meg a szavaknak is. Most vagyok középszinten kb. Általánossága 1 év szerintem azaz idő, ami alatt fel tudsz készülni nulláról, de akkor csak azzal kell foglalkoznod. Összességében el tudom képzelni, de akkor minden nap 5-6 óra angol tanulás, abból min 1,5-2 óra nyelvtanárral és ebben még nincs benne az angol film és társai. Szerintem ne erőltesd. 1 év.
2010. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanmár, azt a nyelvtant amivel az ismerőseim átmentek a nyelvvizsgán én kb 1,5 hónap alatt tanultam meg! Annyira nagy dolognak tartjátok ezt a középfokút, amúgymeg egy nagy semmi. Makogsz egyet-kettőt, a levelet tele írod alapfokú hibás mondatokkal és már át is mentél.
2010. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
16:35. Amikor gimis voltam és franciát tanultam, (heti három óra) két hónap után azt mondta a tanárom, ha így folytatom évvégén mehetek nyelvvizsgázni. Pedig nem tanultam semmit otthon, csak figyeltem az órákon és kész. Aztán csak nem mentem, mert elkezdtem mást tanulni francia órákon. Szóval vagy nincs annyira sok nyelvérzéked, vagy azt hiszed, hogy keveset tudsz, pedig már rég átmennél a nyelvvizsgán. De szerintem az utóbbi.
2010. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A középfok nulláról kb. 500 óra. 6 hónap alatt ez napi 3 órát jelent.


Ha napi 70 szót megtanulsz, abból megmarad hosszú távon kb. a fele. Ez 6 hónap alatt nagyjából 5000 szó, ami bőven elég a középfokú nyelvvizsgához.


Válassz jó nyelvtanulási módszert, mert a módszeren sok múlik.


A szómagolás természetesen nem elég, összefüggő szövegeket kell olvasni (a szavak tényleges HASZNÁLATÁT csak így tanulod meg), és rádiót kell hallgatni (ami a hallás utáni szövegértéshez kell).

2010. máj. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!