Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A cigány nyelv tényleg csak...

A cigány nyelv tényleg csak kb 800 szóból áll és egy hónap alatt megtanulható felsőfokon? Igaz, hogy nincs olyan szavuk, hogy 'jövő' és 'holnap'?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ja, meg az sem hogy "munka". Különben meg nem lehetsz olyan igénytelen, hogy cigányul akarj tanulni...
2010. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Én úgy tudtam 300 szó viszont nehéz a nyelvtana.

Első meg jó volt:)lehetne még bővíteni a nem ismert szavak listáját pl.tanulni,dolgozni,viselkedni:D

2010. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok cigányul tanulni, csak az egyik osztálytársam mondta ezeket és érdekelt, hogy igaz-e. :D
2010. máj. 10. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp nézegettem a NYAK-on a statisztikákat, és eléggé elcsodálkoztam.

Cigány nyelvből és eszperantó nyelvből rengeteg sikertelen vizsga születik.

Jóval több a sikertelen vizsga, mint a sikeres. A sikertelen vizsgák kb. kétszer több, mint a sikeres. Ami szerintem jelent valamit.

Gondolom ez azért van, mert mindenki úgy áll ezekhez a nyelvekhez, hogy ezek baromi egyszerűek, alig kell tanulni stb.

2010. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
És nincs olyan szavuk sem hogy tisztesség. Legalábbis az online szótár szerint. RÖHEJ inkább mennék Szeribába bányát ganéjozni minthogy ezt a nyelvet tanuljam!!
2010. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!