Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám megtanulni...

Hogyan tudnám megtanulni végre a román nyelvet?

Figyelt kérdés

7 éve tanulok románul, de még mindig azon a szinten állok, mintha csak egy fél éve kezdtem volna neki a tanulásnak. A szavak nem maradnak meg a fejemben, a mondatok, bárhogy is igyekezek, nem helyesek. Jövőbe felvételizek ebből a tantárgyból, és szeretném a nyáron megoldani a problémámat. Mit javasoltok,hogyan tanuljak? Mennyi időt egy nap, és egyáltalán mit tanuljak a szavakon kívül? Kérlek, valaki segítsen, mert kezdek egyre nagyobb bajban lenni!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 22. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A szavak ismétlését jól be kellene osztanod. Nyelvtant is tanulj, és igyekezz minél több mondatot alkotni!

Hogy mennyit? Amennyit csak bírsz! Ha nem sikerül egy nyár alatt, akkor húzz rá egy évet.

Mondanám a filmeket, de nem tudom, hogy mennyi filmet lehet románul nézni. Ha elfáradnál közben.

2010. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
amikor ezt a kérdést kiírtad akkor én is ugyanebben a helyzetben voltam. anyukám azt mondta nézzem a román adókat( ha romániában laksz) pl. én szeretem a disney channelt, és rengeteget tanultam belőle. meg hogy járjak sokat román társaságba és beszélgessek velük. tőlük is sokat tanultam és segítettek nekem, ha valamit nem értettem elmagyarázták. mostanra már szinte csak velük vagyok minden nap és alig beszéltem valamit magyarul a nyáron már románul gondolkozok :))
2010. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nincsenek román barátaim, meg nem is olyan vagyok, aki csak úgy odamegy valakihez, hogy na most barátkozunk. Főleg, hogy csak makkogom a nyelvet, nem hiszem, hogy meg tudnék bárkivel is ismerkedni. Én is néztem a Disney Chanelt, de én nem szerettem azt az adót, kinőttem már az ilyesfélékből, így a figyelmem se tudja lekötni igazán. A többi adón meg vagy politika megy, vagy feliratos filmek, a felirat meg azért rossz, mert mire elolvasom, nem tudok odafigyelni a képre, csak olvasom, meg olvasom, hogy le ne maradjak, de az értelmét nem tudom átgondolni. Esetleg, ha hajlandó lennél rá, nem beszélhetnénk msn, mondjuk románul? És ha valamit nem értek, amit mondasz, azt el tudnád magyarázni magyarul.Hány éves vagy?
2010. aug. 24. 08:21
 4/5 anonim válasza:

persze, jó ötlet :)

írjam meg priviben az msn címem?

14 éves vagyok.

na el is küldöm akkor :D

2010. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia esetleg segithetnek en is csak nincs msn -em esetleg ha vm mas megoldas
2011. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!