Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német és angol mellé 3. nyelvnek?

Német és angol mellé 3. nyelvnek?

Figyelt kérdés

Az idegenforgalomban szeretnék elhelyezkedni, német és angol nyelvekből van középfokú szakmai nyelvvizsgám.

Szeretnék egy harmadik nyelvet is 'beszélni', egyrészt mert szeretek nyelvet tanulni, másrészt szeretnék 'értékesebb lenni a piacion' :P :)


Melyik nyelvnek lenne nagyobb haszna az idegenforgalomban (utazási iroda)? Olyat keresek, amit viszonylag könnyű elsajátítani középfokig az angol és a német mellett..

Spanyol, olasz, francia? Spanyolt választanám, de nem tudom mennyire lehet nehéz? Vagy inkább egy északi különlegesebb nyelvet, norvég, svéd, finn vagy dán, esetleg holland?

itthon letehető (általános) középfokú nyelvvizsgát szeretnék majd belőle, olyan 1,5 - 2 év alatt.

melyik lesz a nyerő választás szerintetek? Vagy inkább fejlesszem fel a már meglévő nyelvtudásaimat felsőfokig?


Mi ér többet, 2 felsőfok vagy 3 középfok (abból 2 szakmai) ? Indokokat, véleményeket, tanácsokat! :)


Köszönöm!!!


2010. máj. 18. 16:10
 1/9 anonim válasza:
Szia! Nem tapasztalatból mondom de én úgy tudom, hogy a közép és a felsőfokú nyelvizsga nem sok mindenben különbözik. A felsőfokú nyelvizsgához bővebb szókincs kell. Én 4 napja kezdtem el spanyolul tanulni az interneten eddig nem tűnik nagyon nehéznek. Szerintem inkább 3 középfokú nyelvvizsga mint 2 felsőfokú. Sok szerncsér kívánok a választáshoz és a tanuláshoz!!
2010. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Véleményem szerint többet ér 3 középfok, mint 2 felső. Ugyanis középfokú(pláne szakmai) tudással épp elég ahhoz a szókincsed és a nyelvismereted, hogy folyékonyan elbeszélgess a külföldi ügyfelekkel. Felsőfok igazából csak azoknak éri meg szerintem, akik nagyon komolyan csak egy nyelvre akarnak rámenni és azzal foglalkozni. Az annyival nyújt többet, hogy az atomfizikáról is tudsz beszélgetni, de a te esetedben ennek semmi szüksége. Viszont mivel a nyelvet beszélő emberek nagyon nagy többsége angolt és németet beszél, ezért mindenképp keresettebb egy olaszul vagy franciául beszélő egyén, mivel ilyet nem találnak minden sarkon. Szerintem ha van lehetőséged rá, az olaszt válaszd. Sokak szerint könnyebb is mint a francia vagy a spanyol, és Olaszországgal egyre inkább fejlődnek a turisztikai kapcsolataink.

Remélem, tudtam segíteni.

2010. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még nem tudom melyik nyelvet válasszam :)

Spanyolország, Franciaország és Olaszország is igen keresett és kedvelt uticél a (magyar) turisták számára.. :) Szóval ugyanott vagyok :)

majd a pillanatnyi szimpátia alapján próbálok dönteni :)

Azt már olvastam itt a fórumon, hogy a francia nagyon nehéz és az olasz 'könnyű' :) talán megpróbálom az olaszt, és ha jól megy jöhet a többi :P


Várom a további ötleteket :)

Köszönöm!

2010. máj. 18. 19:14
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem francia. az eu nyelve is. én olaszt tanulok, de a franciával többre mennék sztem, annak ellenére h szeretem az olaszt. angol az 1.nyelven, így nekem nehéz a ragozás stb miatt mert az angolban nincs.
2010. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból azt tudom mondani, hogy spanyolt!!!az olasz és francia sokkal kevesebb területet érint.A francia nehezebb is mint a másik kettő.Az olasz és a spanyol meg hasonló..

Én is idegenforgalomban dolgozok/tanulok és a spanyolok mindenhol ott vannak:)

2010. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok mondani hogy franciát semmiképpen sem mert az agyrém :D
2010. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én viszont a franciát ajánlanám. Én azt tanulok, de nekem nagyon tetszik. Nem egyszerű nyelv az tény. DE én nagyon szeretem és biztos, hogy hasznodra válik.
2010. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem a spanyolt fogom elkezdeni..

Hogy kezdjem? :P

2010. máj. 21. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Minőségi nyelvtanulási lehetőség a Cervantes-ben!!!

Csakis ajánlani tudom...vagy menj ki Spanyolországba és ott könnyebben megtanulsz!!

2010. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!